Σχολικό πρωτάθλημα μπάσκετ Λυκείων αγοριών

ΈνWP_20160208_12_07_14_Proας αγώνας για γερά νεύρα!

Μετά από ένα δραματικό, όπως εξελίχθηκε, αγώνα η ομάδα μπάσκετ αγοριών του Λυκείου Κ. Αχαΐας, κατάφερε να κάμψει τη σθεναρή αντίσταση, της αντιπάλου ομάδας του 1ου ΕΠΑΛ Αιγίου και να επικρατήσει στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα με σκορ 42-39!

WP_20160208_12_11_21_ProΟι απουσίες παικτών μας, λόγω τραυματισμών και η πτώση της απόδοσης της ομάδας μας στο 3ο οκτάλεπτο, έδωσαν την ευκαιρία στην αξιόμαχη αντίπαλη ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Αιγίου, να ανατρέψει μια εις βάρος της διαφορά 10 πόντων και μάλιστα να διεκδικήσει με αξιώσεις τη νίκη , αφού δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, προηγήθηκε με σκορ 39-36!

WP_20160208_12_24_29_ProΗ ψύχραιμη όμως και συντονισμένη ομαδική προσπάθεια των παικτών μας, στα τελευταία καθοριστικά δευτερόλεπτα, ήταν αρκετή για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του ΓΕΛ Κ. Αχαΐας, με το φωτεινό πίνακα του γηπέδου να δείχνει τελικό σκορ 42-39 και τους παίκτες της ομάδας μας, να πανηγυρίζουν την πρόκριση στο επόμενο παιχνίδι, με αντίπαλο αυτή τη φορά το 1ο Λύκειο Αιγίου.

Ο αγώνας αυτός θα γίνει την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου στο γήπεδο της Ε.Α. Πατρών και ώρα 11:00 π.μ.