Μαθήματα στο σχολείο και στην ηλεκτρονική τάξη!

Καθώς από αύριο (18 Μαΐου) και η Α΄ και Β΄ Λυκείου επιστρέφει στο σχολείο (με κάθε προσοχή πάντα) καλό θα ήταν όλοι οι μαθητές και όλες οι μαθήτριες και των τριών τάξεων να γραφτούν στην ηλεκτρονική τάξη,  στα μαθήματα που τους/τις  αφορούν, για να μπορέσουμε να δουλέψουμε πιο αποτελεσματικά, να βοηθηθεί η δουλειά που θα κάνουμε από δω και στο εξής στο σχολείο μας και να ενημερώνονται  σε περίπτωση που λείψουν από το μάθημα.  Ελπίζω με τους περισσότερους να τα πούμε τις επόμενες μέρες στο σχολείο. Καλή δύναμη και καλή συνέχεια!

Καλή Πρωτομαγιά!!

Υλικό και οδηγίες για να συνεχίσουμε την εξ αποστάσεως επανάληψη έχει αναρτηθεί στη σελίδα κάθε μαθήματος.

Καλή Πρωτομαγιά!!

Καλό Πάσχα!!!

Αναρτήθηκε καινούριο υλικό για όλες τις τάξεις στις ιδιαίτερες σελίδες κάθε μαθήματος. Κάποιες επιπλέον ασκήσεις (που θα συμπληρώσετε online) θα βρείτε στην ηλεκτρονική τάξη, πάλι στο κάθε μάθημα. Θα τα πούμε ξανά μετά τις διακοπές του Πάσχα!

Καλά να περάσετε, με υγεία και ηρεμία!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Για τους μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου!!

Υλικό και οδηγίες για τους μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου αναρτήθηκε στις αντίστοιχες σελίδες του blog. Δείτε το εκεί!

20/3/2020 επανάληψη 01 γ’ λυκείου ιστορία

Υλικό για την επανάληψη θα βρείτε στα παρακάτω αρχεία:
κεφ.1 επ.1 ερωτήσεις

κεφ.1 επ.1 πηγές

καλή αρχή και καλή δύναμη!

Καλώς ήρθατε!!

Στον ιστότοπο αυτό θα βρίσκετε από τώρα και στο εξής υλικό για το μάθημα της Ιστορίας ανθρωπιστικών σπουδών. Θα χρησιμοποιούμε αυτό το υλικό για να υποστηρίξουμε την εξ αποστάσεως διδασκαλία.