Εκδηλώσεις από το παράρτημα της Ε.Μ.Ε. Δωδεκανήσου

Logo

Το παράρτημα Δωδεκανήσου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Ρόδου διοργανώνει εκδήλωση με κεντρικό ομιλητή τον κ. Τεύκρο Μιχαηλίδη. Η ομιλία αυτή είναι ενταγμένη στο τριήμερο εκδηλώσεων του 2ου Γυμνασίου Ρόδου. Αναλυτικά το πρόγραμμα των εκδηλώσεων είναι το εξής:

• Παρασκευή, 8 Μαΐου 2015

Ομιλία με θέμα «Η συμμετρία στη φύση και την τέχνη».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 8 Μαΐου 2015, στις 20:00 στο Επιμελητήριο Δωδεκανήσου.

• Σάββατο, 9 Μαΐου 2015

Θεατρική παράσταση του έργου «Ο μέτοικος και η συμμετρία».

Η θεατρική παράσταση είναι βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Τεύκρου Μιχαηλίδη. Θα δοθεί το Σάββατο, 9 Μαΐου στις 19:00 στην αίθουσα θεάτρου του 12ου Δημοτικού Σχολείου Ρόδου, από την θεατρική ομάδα του 2ου Γυμνασίου Ρόδου.

• Κυριακή, 10 Μαΐου 2015

Έκθεση φωτογραφίας με τίτλο «Κλικ στο φακό».

Η έκθεση μαθητικής φωτογραφίας θα γίνει στο “Café Auvergne” στις 11:00 π.μ.

Η είσοδος σε όλες τις εκδηλώσεις είναι ελεύθερη στο κοινό.