Η νέα πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων

Μετονομάζεται το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων σε Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων με την παρακάτω σύνθεση:

Ανακοινώθηκε η νέα σύνθεση της Κυβέρνησης, σύμφωνα με την οποία:

Υπουργός Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων τοποθετείται ο Καθηγητής του ΕΜΠ Αριστείδης Μπαλτάς.

Αναπληρωτής υπουργός Παιδείας ο Τάσος Κουράκης

Αναπληρωτής υπουργός Ερευνας ο Κ. Φωτάκης

Στο υπουργείο Παιδείας τοποθετείται επίσης ως Αναπληρωτής υπουργός Πολιτσιμού ο Ν. Ξυδάκης  και Υφυπουργός Αθλητισμού ο Σπ. Κοντονής

Ένα σχόλιο σχετικά με το “Η νέα πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων”

1. … συμπέρασμα: θα αλλάξουμε την σφραγίδα του σχολείου για ακόμη μία φορά, μέχρι να πάρω σύνταξη πολύ πιθανό να την ξανά αλλάξουμε, (δεν τις πετάμε, ίσως να ξαναχρησιμοποιηθούν). . . κάτι άλλο θα αλλάξει; περιμένω εδώ και 25 χρόνια. . .