Διαγωνίσματα μαθηματικών Γ΄Λυκείου Γενικής Παιδείας και Κατεύθυνσης

Δείτε δύο διαγωνίσματα στα μαθηματικά της Γ΄Λυκείου για τα μαθήματα:

• “Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής” (1ο κεφάλαιο)

Διαγώνισμα μαθηματικών γενικής παιδείας Γ Λυκείου

• “Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (Ανάλυση, Κεφάλαιο 1ο, Όρια συναρτήσεων).

Διαγώνισμα μαθηματικών Κατεύθυνσης

Την επιμέλεια είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Ν. Δωδεκανήσου.

Σημείωση: Οι λύσεις των θεμάτων θα αναρτηθούν την Δευτέρα 18/11/2013. Επίσης, σημειώνουμε ότι στην σελίδα μας “Πανελλήνιες Εξετάσεις” θα βρείτε θέματα (εξετάσεων και προτεινόμενα), καθώς και τις λύσεις, για όλα τα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα στα μαθηματικά Γενικής Παιδείας και Κετεύθυνσης  ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

3 σχόλια σχετικά με το “Διαγωνίσματα μαθηματικών Γ΄Λυκείου Γενικής Παιδείας και Κατεύθυνσης”

1. Γιάννη ωραία τα θέματα και ειδικά το 4ο το οποίο νομίζω για τη Γενική είναι δύσκολο μια και το σχολικό βιβλίο δεν αναφέρεται σε συνέχεια κλαδικής.
    Η γνώμη μου είναι να μην επεκτεινόμαστε σε τέτοιες ασκήσεις συνέχειας στη Γενική.
    Ευχαριστούμε για τα θέματα