Μαθήματα για τα παιδιά που απουσιάζουν

Για τις ολιγοήμερες απουσίες των παιδιών, η σύνοψη των μαθημάτων κάθε ημέρας θα είναι διαθέσιμη κάθε μεσημέρι, μετά τη λήξη των μαθημάτων, σε φακέλους ταξινομημένους κατά τάξη στο χώρο του ισογείου, απέναντι ακριβώς από την είσοδο (αριστερά από τη σκάλα). Στο φάκελο κάθε τάξης/τμήματος θα υπάρχει σημείωμα με το όνομα του παιδιού, επί του οποίου θα είναι σημειωμένες οι δραστηριότητες των μαθημάτων της ημέρας και θα επισυνάπτονται (αν έχουν δοθεί) τυχόν πρόσθετες δραστηριότητες σε μορφή φυλλαδίων. Παρακαλούμε σε περίπτωση απουσίας να φροντίσετε να παραλαμβάνετε τα σημειώματα αυτά ή να αναθέτετε σε κάποιον άλλον (παιδί ή γονέα) να τα παραλάβει για λογαριασμό σας. Ως εκ τούτου, μην τηλεφωνείτε στο σχολείο και ζητάτε να δοθούν τα μαθήματα σε κάποιον άλλο μαθητή, διότι κατά την περίοδο των εποχικών ιώσεων, με τις συχνές και πολλές απουσίες μαθητών, η συνεχής διεκπεραίωση τέτοιων αιτημάτων καθίσταται εξαιρετικά δυσχερής.