8/Θ Δημοτικό Σχολείο Αυλωναρίου Εύβοιας

Ιστότοπος επικοινωνίας με μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς της σχολικής μας κοινότητας

Το σχολείο μας

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου σας καλωσορίζουν στο Ιστολόγιο και σας εύχονται μια ευχάριστη περιήγηση!

Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο του 8/Θ Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου Αυλωναρίου. Όλοι οι εκπαιδευτικοί δουλεύουμε καθημερινά με ενθουσιασμό και αίσθημα ευθύνης με στόχο τη μάθηση, την κοινωνικοποίηση των μαθητών και τη δημιουργία θετικού κλίματος που θα ενισχύει την κριτική ικανότητα. Αρωγοί στην προσπάθεια μας αυτή και πολύτιμοι συμπαραστάτες θα είναι οι γονείς.

Το σχολείο μας ξεφεύγει από τα στενά όρια της εκπαιδευτικής κοινότητας και δημιουργεί αμφίδρομη σχέση τόσο με την τοπική κοινωνία, όσο και με όλη τη μαθητική και εκπαιδευτική κοινότητα του διαδικτύου.

Εδώ λοιπόν θα φιλοξενούνται οι δράσεις του σχολείου μας και θα μοιραζόμαστε σκέψεις, προβληματισμούς, γνώσεις και απόψεις, καθώς και τα επιτεύγματα των παιδιών μας.

Στοχεύουμε σε ένα σχολείο που θα το αγαπούν τα παιδιά, αλλά και θα το εμπιστεύονται οι γονείς. Ένα σχολείο που θα είναι ανοιχτό στις προκλήσεις της σύγχρονης εποχής βάζοντας ως κέντρο τον μαθητή και ανοιχτό σε καινοτόμες δράσεις. Ένα σχολείο που θα καλλιεργεί την περιβαλλοντική συνείδηση και θα προετοιμάζει τον μαθητή για τη ζωή.

Παιχνίδι Παζλ!
Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο για να φτιάξετε το παζλ:

Οκτώβριος 2019
« Σεπ

1. 17/10/: Διεθνής Ημέρα για την Εξάλειψη της Φτώχειας
    Η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ κήρυξε την 17η Οκτωβρίου «Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη της Φτώχειας» το 1993.

Μεταφράστε την σελίδα

Σκακιστική άσκηση