2dimsxoleio

αντικαταστήστε το [at] με @

Πληροφορίες:Αρβανίτης Νίκος (Δ/ντής)*

facelog twitlogo

Εντοπισμός στο χάρτη: Για να δείτε το σχολείο μας στο χάρτη, πατήστε το ακόλουθο εικονίδιοmap

* Επικοινωνία για διοικητικά θέματα:  Το σχολείο είναι ανοικτό για όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας κατά τις ώρες λειτουργίας του πρωινού υποχρεωτικού προγράμματος (8.00 – 14.00 καθημερινά). Ωστόσο, για διοικητικά θέματα, πληροφορίες και λοιπά ζητήματα που θέλετε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνση του σχολείου, παρακαλούμε προτιμήστε την τηλεφωνική επικοινωνία καθημερινά τις ώρες 8.15- 11.30, ώστε και εσείς να εξυπηρετηθείτε καλύτερα και να μη διαταράσσεται η διδακτική λειτουργία του σχολείου (διότι ο Δ/ντής ασκεί και διδακτικό έργο σε διάφορα τμήματα του σχολείου). Επισημαίνουμε πως οι ώρες του διαλείμματος είναι οι πλέον ακατάλληλες για τηλεφωνική επικοινωνία με τη Διεύθυνση του σχολείου, λόγω του ιδιαίτερου φόρτου εργασιών κατά τις ώρες αυτές και της ανάγκης συνεργασίας με το σύνολο των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Για το λόγο αυτό παρακαλούμε συμβουλευτείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα για το ωράριο λειτουργίας και τα διαλείμματα του σχολείου.

Άμεση  ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Πέραν των έντυπων ενημερωτικών σημειωμάτων και αυτών που αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου, υπάρχει η δυνατότητα για όσους γονείς επιθυμούν να τους ενημερώνουμε παράλληλα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για το σκοπό αυτό όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να αποστείλουν ένα e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου, γράφοντας στο θέμα τη λέξη [ΓΟΝΕΙΣ- ονοματεπώνυμο παιδιού-τάξη] π.χ. ΓΟΝΕΙΣ-Γιώργος Παπαδόπουλος-Δ. Οι διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα ενσωματώνονται με απόκρυψη για όλους τους παραλήπτες των μηνυμάτων (cc- ιδιαίτερη κοινοποίηση), θα αξιοποιηθούν μόνο για τους σκοπούς της σχολικής ενημέρωσης και θα διαγραφούν με την αποφοίτηση των μαθητών από το σχολείο ή νωρίτερα κατόπιν σχετικού αιτήματος από την πλευρά των γονέων.

email_sxol