Επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου

Δεκ 201910

Η επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019 από τις 12:25 μ.μ.και μετά.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου

Επιμορφωτικό σεμινάριο εκπαιδευτικών

Δεκ 201910

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019 το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών στο επιμορφωτικό σεμινάριο που διοργανώνει το Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Στερεάς Ελλάδας σε συνεργασία με τη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου 9ης Περιφέρειας, στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Αλιβερίου.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιμορφωτικό σεμινάριο εκπαιδευτικών

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Νοέ 201925

Οι μαθητές της  Γ΄,Δ΄,Ε’ και ΣΤ’ τάξης του Σχολείου μας  θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση «το φτερωτό άλογο», του Ν. Καζαντζάκη, στο Μέγαρο Μουσικής, την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2019.

από κάτω από: Εκπαιδευτικές επισκέψεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτική επίσκεψη

Λειτουργία Σχολείου

Νοέ 201925

Την Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2019  το Σχολείο μας δε θα λειτουργήσει λόγω Τακτικής Γενικής Συνέλευσης και εκλογών του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Κύμης.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λειτουργία Σχολείου

Ημερίδα

Νοέ 201917

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερίδα

Εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Νοέ 201914

Ο εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα γίνει για τους μαθητές του Σχολείου μας την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 από τις 8:15 ως 10:00 π.μ. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν μέχρι τις 10:15 π.μ.

από κάτω από: Εκδηλώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Τοποθέτηση Ψυχολόγου στο Σχολείο

Νοέ 20197

Στο πλαίσιο λειτουργίας της ΕΔΕΑΥ(Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης), τοποθετήθηκε Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό(Ψυχολόγος) στο Σχολείο μας η οποία θα συνεργάζεται με εκπαιδευτικούς ,μαθητές και γονείς με σκοπό την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μονάδας και την προώθηση του εκπαιδευτικού έργου. Η Ψυχολόγος θα ασκεί καθήκοντα μια ημέρα την εβδομάδα(κάθε Πέμπτη). Όσοι γονείς επιθυμούν να συνεργαστούν μπορούν να επικοινωνήσουν με το σχολείο.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθέτηση Ψυχολόγου στο Σχολείο

Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό (Κοινωνική Λειτουργός)

Οκτ 201922

Ενημερώνουμε πως έχει τοποθετηθεί  Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό(Κοινωνική Λειτουργός) στο Σχολείο μας μέχρι το τέλος του σχολικού έτους. Η Κοινωνική Λειτουργός θα ασκεί καθήκοντα μια ημέρα την εβδομάδα(κάθε Πέμπτη), θα συνεργάζεται με εκπαιδευτικούς και γονείς με σκοπό την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μονάδας και την προώθηση του εκπαιδευτικού έργου.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό (Κοινωνική Λειτουργός)

«Παραμονή των διδακτικών βιβλίων στο σχολείο»

Οκτ 201922

Σχετικά με την καθιέρωση της δράσης «Παραμονή των διδακτικών βιβλίων στο σχολείο για τουλάχιστον δύο Σαββατοκύριακα το μήνα», σας κάνουμε γνωστό πως τα διδακτικά βιβλία   θα παραμένουν στο σχολείο για δύο Σαββατοκύριακα το μήνα με στόχο οι  μαθητές να μην ασχολούνται με την προετοιμασία μαθημάτων και να υποστηριχθεί η περισσότερη επαφή και επικοινωνία με τους γονείς τους.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε η συγκεκριμένη δράση να πραγματοποιείται  το πρώτο και το τρίτο Σαββατοκύριακο κάθε μήνα. Επομένως για: ΟΚΤΩΒΡΙΟ: 5-6 ΚΑΙ 19-20, ΝΟΕΜΒΡΙΟ:2-3 ΚΑΙ 15-16-17, ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ: 30/11-1/12 ΚΑΙ 14-15, ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ: 18-19, ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ: 1-2 ΚΑΙ 15-16, ΜΑΡΤΙΟ: 1-2 ΚΑΙ 14-15, ΑΠΡΙΛΙΟ: 4-5, ΜΑΪΟΣ: 1-2-3 ΚΑΙ 16-17, ΙΟΥΝΙΟΣ: 6-7-8

Οι εκπαιδευτικοί των τάξεων-τμημάτων θα ενημερώσουν τους μαθητές για τυχόν προσαρμογές στο πρόγραμμα της Δευτέρας και για τα βιβλία που πιθανόν χρειαστεί να φέρουν την ημέρα αυτή.

από κάτω από: Δράσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Παραμονή των διδακτικών βιβλίων στο σχολείο»

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οκτ 20191

Την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 θα πραγματοποιηθούν ενημερωτικές και αθλητικές δραστηριότητες στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Οι αθλητικές δραστηριότητες θα διεξαχθούν στο γήπεδο Αλιβερίου. Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά στο σχολείο και θα αποχωρήσουν σύμφωνα με το πρόγραμμά τους.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2019-2020

Σεπ 20195

Ο καθιερωμένος αγιασμός για τη  νέα σχολική χρονιά 2019-2020 θα τελεσθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 στις 9:00 π.μ. Επίσης θα γίνει σύντομη ενημέρωση των μαθητών και γονέων για τη λειτουργία του σχολείου.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2019-2020

Επίδοση τίτλων προόδου

Ιούν 201913

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019(9:οο 1ο:30 π.μ. θα δοθούν οι βαθμολογίες,  οι τίτλοι προόδου και θα γίνει ενημέρωση από τους δασκάλους για την πρόοδο των μαθητών.

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίδοση τίτλων προόδου
« Παλιότερα άρθρα