Μη λειτουργία σχολείου

Κλειστά θα παραμείνουν αύριο όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, μετά από σύσκεψη των αρμόδιων υπηρεσιών του δήμου και των φορέων της εκπαίδευσης στον Δήμο Κύμης Αλιβερίου, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε .

Τελευταία νέα: Κλειστά Παραμένουν τα σχολεία του

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ

Το Εκπαιδευτικό Προσωπικό & οι μαθητές του σχολείου μας

σας εύχονται:

Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένο το

2019 με Υγεία, Αγάπη και Ευτυχία .

ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Παρασκευή 21/12/2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο η Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα μας, οι μαθητές μας αφού πρώτα εκκλησιάστηκαν στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Λεπούρων, επέστρεψαν και μας παρουσίασαν την μουσικοκινητική τους παράσταση, με τη βοήθεια φυσικά του εκπαιδευτικού προσωπικού! Γονείς, συγγενείς και φίλοι ενθουσιασμένοι απόλαυσαν την παράσταση γεμάτοι απο συναισθήματα  χαράς, συγκίνησης, ελπίδας και υπερηφάνιας! Η γιορτούλα μας

Οδοντίατρος στο σχολείο μας

Την  Πέμπτη 20/12/2018 το σχολείο μας προσκάλεσε  τον οδοντίατρο κ. Κωνσταντίνο Σιμιτζή.
Ο τελευταίος αποδεχόμενος με προθυμία την πρόσκληση, επισκέφθηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε

Φρουτοσαλάτα

Την Παρασκευή 14/12/2018 οι μαθητές μας  στα πλαίσια του προγράμματος σίτισης ,έφτιαξαν φρουτοσαλάτα και ήπιαν φυσικό χυμό!

Αφού αναγνώρισαν τα φρούτα ,επέλεξαν το αγαπημένο τους και με την βοήθεια των εκπαιδευτικών τα καθάρισαν και τα έκοψαν σε μεριδούλες, παράλληλα  έστιψαν πορτοκάλια και ήπιαν φρέσκο φυσικό χυμό!

Ήταν μια απολαύστική  δραστηριότητα διότι συνδύαζε πολύπλευρα εκπαιδευτικά κομμάτια

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Το πνεύμα των Χριστουγέννων…!!!

Το πνεύμα των Χριστουγέννων ήρθε στο σχολείο μας !!!Την Πέμπτη λοιπόν 13/12/2018, οι μαθητές μας με την πολύτιμη βόηθεια των εκπαιδευτικών , έφτιαξαν Χριστουγεννιάτικες κατασκευές, έγραψαν με μεγάλο ενθουσιασμό και προσμονή το γράμμα τους προς τον Άγιο Βασίλη και στόλισαν τον εξωτερικό διάκοσμο του σχολείου!

Άραγε θα είναι όλα έτοιμα για τη γιορτή; Θα έρθει

Ευχαριστήριο – Δωρεά

Το Εκπαιδευτικό Προσωπικό και οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Αλιβερίου,

Ευχαριστούμε Θερμά την Οινοποιΐα «Ηλίας Νικόλαος» για την Δωρεά του Χριστουγεννιάτικου δέντρου  (στολίδια, φωτάκια, στολές Αγιου Βασίλη) καθώς και για τα υπέροχα παραμύθια και βιβλία για το σχολείο μας!

Τους ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία.

Χριστουγεννιάτικο Δέντρο

Ημέρα χαράς σήμερα για τους μαθητές εδώ στο  σχολείο μας,

Στολίσαμε επιτέλους ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ!!! Δεν ήταν  όμως ένα απλό δέντρο

ήταν το ΠΡΩΤΟ μας δέντρο γι’αυτό η χαρά τους ήταν διπλή!!!

Με χαρά και ενθουσιασμό τα παιδιά γέμισαν στολίδια το δεντράκι , σιγοψιθυρίζοντας τι θα ήθελαν να τους φέρει ο Άγιος Βασίλης φέτος.

Καλά Χριστούγεννα

Επίσκεψη από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Αλιβερίου

«Αναστάτωση» προκλήθηκε προς στιγμήν, το πρωί, στους κατοίκους των Λεπούρων, όταν ήχησαν οι σειρήνες της πυροσβεστικής υπηρεσίας! Τη Δευτέρα 26/11/2018 μια μικρή έκπληξη περίμενε τους μαθητές μας!
Η Πυροσβεστική υπηρεσία Αλιβερίου ανταποκρινόμενη άμεσα στο αίτημα του σχολείου μας