Επιστροφή σε Σχολικός Αθλητισμός

Χατζή Δήμητρα (Β5) … 2η Θέση … στο δρόμο 2000μ

Ταγαρά Μαρία (Β5) … 3η Θέσηστη Σφαίρα

Καλαθοσφαίριση

Στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κορίνθου διεξήχθη το τουρνουά Καλαθοσφαίρισης Γυμνασίων Κορινθίας, που διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Κορινθίας. Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες αγοριών (μία μεικτή και μία τμήματος) και μια ομάδα κοριτσιών. Την 1η θέση στον ομίλου της κατέκτησε η ομάδα αγοριών, ενώ η ομάδα τμήματος την 3η. Η ομάδα κοριτσιών κατέκτησε την 2η θέση με 4 νίκες και 1 ήττα.

Καλαθοσφαίριση Αγοριών

Μεικτή ομάδα:

• 1η Θέση στον όμιλο στο τουρνουά 3×3 Αγοριών Γυμνασίων Κορινθίας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν: Ανδρικόπουλος Χαράλαμπος (Γ1), Βλάσσης Ιάσονας (Γ1), Καρπούζος Φίλιππος (Γ2)Κωνσταντόπουλος Αλκιβιάδης (Γ3), Μαρδίκης Παναγιώτης (Γ3), Πούλος Κων/νος (Γ4), Σαρακινιώτης Βασίλειος (Γ4).

Ομάδα τμήματος:

• 3η Θέση στον όμιλο τμημάτων στο τουρνουά 3×3 Αγοριών Γυμνασίων Κορινθίας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν: Γκοβέσης Δημήτριος (Γ5), Σκούρτης Παναγιώτης (Γ5), Χαρμπάτσης Πέτρος (Γ5), Σταυρόπουλος Νικόλαος (Γ5).

Καλαθοσφαίριση Κοριτσιών

• 2η Θέση στο τουρνουά 3×3 Κοριτσιών Γυμνασίων Κορινθίας.

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν: Δαμουλή Έλενα (Β1), Γκέλη Δήμητρα (Β1), Μακρίδου Χριστίνα (Β3), Πέρρα Μαργαρίτα (Β4), Χατζή Δήμητρα (Β5), Δαμουλή Χριστίνα (Α1).

Διαγωνισμός Ελεύθερων Βολών και Τριπόντων

Στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κορίνθου διεξήχθη και διαγωνισμός ελεύθερων βολών και τριπόντων Γυμνασίων Κορινθίας, που διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Κορινθίας.

Κωνσταντόπουλος Αλκιβιάδης (Γ3) … 1η Θέσηστα τρίποντα

Μακρίδου Χριστίνα (Β3) … 1η Θέση … στα τρίποντα

Γλυκοφρύδης Σπύρος (Γ3) … 2η Θέσηστις ελεύθερες βολές

Χατζή Δήμητρα (Β5) … 3η Θέση … στις ελεύθερες βολές

Ποδόσφαιρο

• 1η Θέση στον 2ο όμιλο, στο τουρνουά Ποδοσφαίρου Αγοριών Γυμνασίων Κορινθίας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν: ΛΕΣΙ ΓΙΟΖΕΦ (Γ3), ΜΠΑΜΠΑΪ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛ (Γ3), ΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Γ4), ΝΤΟΜΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γ4), ΣΚΟΖΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ (Γ4), ΚΡΥΕΜΑΔΙ ΕΜΙΛΙΑΝΟ (Β3), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Β4), ΜΠΑΜΠΑΪ ΝΤΑΝΙΕΛ (Α3).

• 3η Θέση στον 4ο όμιλο, στο τουρνουά Ποδοσφαίρου Αγοριών Γυμνασίων Κορινθίας.

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν: ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Γ1), ΔΑΦΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Γ1), ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γ2), ΜΙΝΙΑ ΜΠΟΡΙΑΝ (Γ3), ΠΙΠΙΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (Γ4), ΣΤΕΦΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Γ5), ΤΣΑΠΟ ΑΡΝΤΙΤ (Γ5), ΤΣΟΠΕΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Γ5), ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Γ5), ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γ5).