Συνάντηση Γονέων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, υγεία και καλή πρόοδο στους μαθητές μας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των καθηγητών

σας κ α λ ο ύ μ ε

σε συνάντηση την Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου στις 18:00 στην Αίθουσα Εργατικού Κέντρου Κορίνθου (Κολοκοτρώνη 54) προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά με ζητήματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου, τη δικαιολόγηση απουσιών, την αξιολόγηση και την πρόοδο των παιδιών σας ,τη χρήση κινητών τηλεφώνων και τις σχέσεις των  μαθητών κατά τη παραμονή τους στο σχολείο. Στη συνέχεια θα ξεκινήσουν διαδικασίες για ανάδειξη διοικητικού συμβουλίου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

____________________________________________________________________________

Αγιασμός

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου στις 9π.μ.

Παρακαλούνται οι μαθητές να φέρουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα και μια νάιλον σακούλα για τη μεταφορά των νέων βιβλίων.

Καλή σχολική χρονιά!!!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ  ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Γ ΤΑΞΗ
ΤΡΙΤΗ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΦΥΣΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ

ΙΣΤΟΡΙΑ

ΒΙΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΓΛΩΣΣΑ-ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

ΕΛΕΝΗ

Καλοκαιρινές εφημερίες

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 9πμ-1μμ, εκτός από την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου που θα ανοίξει Παρασκευή, 16/8.

Τα παιδιά και ο ελεύθερος χρόνος.

Οι μαθητές της Α’ Γυμνασίου εκφράζουν τις απόψεις τους για τον ελεύθερο χρόνο: ελεύθερος χρόνος

Αποτέλεσμα εικόνας για ελευθερος χρονος εικονες

Πρόγραμμα Δημιουργικής Γραφής.

Τη χρονιά αυτή πραγματοποιήθηκε πρόγραμμα δημιουργικής γραφής στο σχολείο μας με μεγάλη προθυμία από μαθητές και μαθήτριες. Πατήστε εδώ Δημιουργική γραφή 2018-19 για πληροφορίες.

Ετικέτες:

Αποτελέσματα ανεξεταστέων και έλεγχοι επίδοσης.

Τα αποτελέσματα των ανεξεταστέων θα ανακοινωθούν σήμερα, 26/6/2019 μετά τις 2μμ και οι έλεγχοι επίδοσης θα δίνονται αύριο και μεθαύριο, Πέμπτη 27/6 και Παρασκευή 28/6 από τις 9πμ έως τη 1μμ.

Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ 2019

Πρόγραμμα επαναληπτικών μαθημάτων Ιουνίου 2019

Έκδοση Αποτελεσμάτων.

Ανακοινώθηκαν στο γραφείο του συλλόγου διδασκόντων τα αποτελέσματα.

Αύριο, Τετάρτη, 12/6/2019, και ώρα 12:30 (λόγω Πανελληνίων) έως 14:00 θα πραγματοποιηθούν τα εξής επαναληπτικά μαθήματα:

Α τάξη: Μαθηματικά

Β και Γ τάξη: Ιστορία

Το πρόγραμμα των υπόλοιπων μαθημάτων θα αναρτηθεί αύριο το μεσημέρι.

Την Πέμπτη 11:00 – 13:00 θα δοθούν οι έλεγχοι τελικής επίδοσης. Βαθμοί θα δίνονται και τις υπόλοιπες ημέρες λειτουργίας του σχολείου 9:00-13-00.

Παρασκευή 14/6 και Τρίτη 18/6 το σχολείο θα είναι κλειστό λόγω Πανελληνίων.