Συνάντηση 5 σχολείων στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κορίνθου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία στις 3 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε βιωματική δράση ευαισθητοποίησης των μαθητών στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κορίνθου. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Διδακτική επίσκεψη της Γ΄ Γυμνασίου στην Αθήνα

Στιγμιότυπα από την διδακτική επίσκεψη των μαθητών και μαθητριών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας στις 2 Δεκεμβρίου στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης Διαβάστε όλο το άρθρο »

Πρόγραμμα από 28/11/2022

Συμμετοχή μαθητών στους διαγωνισμούς ρητορικής και λογοτεχνίας

Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν να συμμετάσχουν στον 7ο Παγκορινθιακό Μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας και στον 7ο Αγώνα Ρητορικής Τέχνης Περιφέρειας Πελοποννήσου. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός είναι η κα Κορδώση Μαρία.

Δείτε αναλυτικά πληροφορίες:

Επέτειος του Πολυτεχνείου – Εκδήλωση της 17ης Νοέμβρη 2022

Η εκδήλωση του σχολείου μας για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 17 Νοέμβρη 2022 με επιτυχία.  Μέσα από κείμενα, ποιήματα, δρώμενα, τραγούδια και βίντεο παρουσίασαν το χρονικό της δικτατορίας από την 21η  Απριλίου 1967, ημέρα κατάλυσης της δημοκρατίας, έως τον ξεσηκωμό των φοιτητών με τα γεγονότα του Πολυτεχνείου το Νοέμβρη του 1973 αλλά και την κατάρρευση της δικτατορίας και της Κύπρου στις 24 Ιουλίου του 1974.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας τίμησαν με τον δικό τους μοναδικό τρόπο την εκδήλωση και συγκίνησαν με το εξαιρετικό αποτέλεσμα. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Ακολουθεί ένα μικρό δείγμα από την εκδήλωση του σχολείου μας:

Ευχαριστούμε πολύ την εταιρία «Soleist Sound» και τον κ. Σπύρο Τσιέλο για την τεχνική υποστήριξη της εκδήλωσης μας.

Επέτειος του Πολυτεχνείου

Η εκδήλωση του σχολείου μας για την επέτειο του Πολυτεχνείου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Νοέμβρη στις 09.15 στον κινηματογράφο «Απόλλων».

Επιμέλεια  εκδήλωση: Βασιλική  Τσιέλου, Νίκος Τζούλη, Μαρία Κορδώση

Επιμέλεια χορωδίας: Γρηγόρης Παντελέων

Ευχαριστούμε πολύ την εταιρία «Soleist Sound» και τον κ. Σπύρο Τσιέλο για την τεχνική υποστήριξη της εκδήλωσης.

Πρόγραμμα από 7/11/2022

Πρόγραμμα από 31/10/2022 έως 4/11/2022