Επιστροφή σε Σχολικός Αθλητισμός

2011-2012 διακρίσεις

Στίβος

Το γυμνάσιό μας συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες κλασσικού αθλητισμού του νομού Κορινθίας και κατόρθωσε τις παρακάτω επιτυχίες. Συγχαρητήρια σε όλους τους  μαθητές που συμμετείχαν για το ήθος και την αγωνιστικότητά τους ανεξαρτήτου νίκης ή όχι:

[slideboom id=709442&w=425&h=370]

Δρόμοι:

Ποτήρης Ραφαήλ (Β4) … 1η θέσηστο δρόμο επί ανωμάλου εδάφους 3000μ

Καρζής Ανδρόνικος (Γ6) … 1η θέσηστο δρόμο αντοχής 2000μ

Μπούφη Θεώνη (Β6) … 2η θέσηστο δρόμο ημιαντοχής 600μ

Πλέσσα Διονυσία (Β6) … 3η θέσηστο δρόμο 300μ

Άλματα:

Πνευματικός Μιχαήλ (Β4) … 1η θέσηστο άλμα εις μήκος

Κολαΐτης Άγγελος (Γ2) … 2η θέσηστο άλμα εις μήκος

Ρίψεις:

Γεραρής Χρήστος (Α1) … 2η θέσηστη δισκοβολία

Στέφης Ιωάννης (Α5) … 3η θέσηστη δισκοβολία

Δρίτσας Ιωάννης (Β2) … 3η θέσηστη σφαιροβολία

Κακαβούλης Παναγιώτης (Α2) … 3η θέσηστον ακοντισμό

—————————————————————————————————————————

Καλαθοσφαίριση

• 1η Θέση στο πρωτάθλημα αγοριών Γυμνασίων Κορίνθου.

Η ομάδα καλαθοσφαίρισης των αγοριών μας, τερμάτισε πρώτη και αήττητη στο τοπικό σχολικό πρωτάθλημα Κορίνθου.

Οι μαθητές που συμμετείχαν:

• Θέση το 4ο Γυμνάσιο Κορίνθου
  • Θέση το 1ο Γυμνάσιο Κορίνθου

Πετοσφαίριση

• 1η Θέση στο πρωτάθλημα κοριτσιών Γυμνασίων Κορίνθου.

Η ομάδα πετοσφαίρισης των κοριτσιών μας τερμάτισε πρώτη, αήττητη, με 11βαθμούς. Για την δεύτερη θέση έγιναν πολύ δυνατοί αγώνες με το αποτέλεσμα να είναι αμφίρροπο μέχρι την τελευταία στιγμή, αφού μπορούσαν να την κατακτήσουν τρία σχολεία.  Συγχαρητήρια στις μαθήτριες όλων των σχολείων.

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν:

Ομάδα Πετοσφαίρισης κοριτσιών 2ου Γυμνασίου Κορίνθου

• Θέση το 1ο Γυμνάσιο Κορίνθου με 7 βαθμούς
  • Θέση το 4ο Γυμνάσιο Κορίνθου με 6 βαθμούς
  • Θέση το 3ο Γυμνάσιο Κορίνθου με 6 βαθμούς
  • Θέση το Γυμνάσιο Ισθμίας

Ποδόσφαιρο

Η ομάδα ποδοσφαίρου του γυμνασίου μας, αν και έπαιξε πολύ καλά, τερμάτισε στην 4η θέση του σχολικού πρωταθλήματος με 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες.  Βάλαμε 9 γκολ (κανένα από στημένη φάση) και δεχτήκαμε 6 γκολ (από τα οποία τα 3 πέναλτι και 1 φάουλ). Αν και από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, ήμασταν λίγο άτυχοι. Συγχαρητήρια σε όλους τους  μαθητές που συμμετείχαν για το ήθος και την αγωνιστικότητά τους.

• Θέση το 1ο Γυμνάσιο Κορίνθου
  • Θέση το 4ο Γυμνάσιο Κορίνθου
  • Θέση το ….
  • Θέση το 2ο Γυμνάσιο Κορίνθου
  • Θέση το ….

ΥΓ: Για να δείτε την παρουσίαση σε όλη την οθόνη του υπολογιστή σας, επιλέξτε (πατήστε) πρώτα το “Click to Play” και μετά κάντε κλικ στο εικονιδιάκι με τα 4 βελάκια που βρίσκεται στο δεξί κάτω άκρο της παρουσίασης.