Επιστροφή σε 2ο Γυμ

e-Βιβλιοθήκη

Στο χώρο “e-Βιβλιοθήκη” οι μαθητές μπορούν να δανειστούν τα βιβλία που υπάρχουν. Απλά ζητήστε τα και θα σας τα δανείσουμε.

Μπορούν να προσθέσουν και οι μαθητές και οι καθηγητές βιβλία στη βιβλιοθήκη. Αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμο αφού θα συμβάλουν όλοι στο να μεγαλώσει η “Βιβλιοθήκη”.

Επίσης μπορούν να προτείνουν, με σχόλιο, βιβλία τα οποία έχουν διαβάσει και τους έχουν εντυπωσιάσει. Τα βιβλία αυτά θα τα δείτε στις “Προτάσεις” .

Τέλος, στην ενότητα “Δωρεάν Βιβλία” θα βρείτε όλες τις δωρεάν ψηφιακές βιβλιοθήκες που έχουν πέσει στην αντίληψή μας.

Βιβλία:

Θερμιδομετρητής

Προτάσεις:

Παιδική Λογοτεχνία:

Από την Εγώπολη στην Εσύπολη – Μυρσίνη Βιγγοπούλου – εκδόσεις: Άθως (Σταμούλη Α.Ε.)

Από την Εσύπολη στην Ουρανούπολη – Μυρσίνη Βιγγοπούλου – εκδόσεις: Άθως (Σταμούλη Α.Ε.)

Δωρεάν Βιβλία:

Ηλεκτρονικό Αναγνωστήριο (e-Reading Room)

OpenBook … Ανοικτή Βιβλιοθήκη

Δωρεάν βιβλία από την ψηφιακή βιβλιοθήκη του schooltime

Δωρεάν e-books από τις Εκδόσεις schooltime

Δωρεάν ηλεκτρονικά βιβλία από την eBooks4Greeks

Δωρεάν ψηφιακά βιβλία από το myeBooks

Δωρεάν βιβλία από την Free-eBooks

Ψηφιακή Βιβλιοθήκη Ανοιχτής Πρόσβασης 24grammata