Διαδικτυακή επίσκεψη της γιατρού της Κανδήλας στο μάθημά μας!

Σήμερα είχαμε τη μεγάλη τιμή και χαρά να φιλοξενήσουμε στο διαδικτυακό μας μάθημα την κυρία Αγγελική Σκούρου, γιατρό του Ιατρείου Κανδήλας! Η κυρία Σκούρου μας μίλησε για το τι είναι καλό να κάνουμε για να είμαστε υγιείς! Επίσης, απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών και μαθητριών μας σχετικά με το επάγγελμα του γιατρού! Την ευχαριστούμε πολύ κι ελπίζουμε όταν ανοίξουν τα σχολεία να μπορέσουμε να τη γνωρίσουμε από κοντά.

Μετά το τέλος της διαδικτυακής μας συνάντησης, συνοψίσαμε τα 10 βήματα που πρέπει να ακολουθούμε αν θέλουμε να είμαστε υγιείς και φτιάξαμε την παρακάτω αφίσα με τη βοήθεια της εφαρμογης canva.com

Επίσης, οι μαθητές/τριες των Γ’ και Δ’ τάξεων έπαιξαν φτιάχνοντας τη διατροφική πυραμίδα τοποθετώντας τις τροφές στη σωστή θέση!