«Ομορφαίνοντας της αυλή του σχολείου μας»

IMG 1295 IMG 1277

Στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης: «Συνεργασία σχολείου – οικογένειας με κοινό όραμα το καλό των παιδιών» που υλοποιείται στο νηπιαγωγείο μας κατά τη φετινή σχολική χρονιά πραγματοποιήθηκε δράση η οποία  αφορά τον αύλειο χώρο του σχολείου. Στο σχολείο υπήρχαν κάποιες ρόδες από παλαιότερα έτη και οι γονείς έχουν ήδη προσφέρει κι άλλες παλιές ρόδες οι οποίες βάφτηκαν  με διάφορα χρώματα. Η κοινή  δράση στην οποία  συμμετείχαν γονείς  και εκπαιδευτικοί πραγματοποιήθηκε ύστερα από πρόσκληση του σχολείου στους γονείς. Οι γονείς ανταποκρίθηκαν  και συμμετείχαν.  Έτσι  οι ρόδες αφού  στεγνώσουν θα χρησιμεύσουν ως γλάστρες, μέσα στις οποίες θα φυτευτούν λουλούδια και βότανα (προσφορά των γονέων) από τα ίδια τα παιδιά. Επομένως, η συγκεκριμένη δράση εμπλέκει πέρα από τους γονείς, και τους μικρούς μαθητές, οι οποίοι με βιωματικό τρόπο θα συνεχίσουν τη δράση ομορφαίνοντας την αυλή του σχολείου μας με πολύχρωμα λουλούδια και βότανα. Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς για τη συμμετοχή τους και για την προσφορά τους στο σχολείο μας!!!

IMG 1289 Αντιγραφή IMG 1278IMG 1279 ΑντιγραφήIMG 1286 ΑντιγραφήIMG 1290 Αντιγραφή