Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος 5 Ιουνίου

Η Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος είναι παγκόσμια ημέρα η οποία εορτάζεται στις 5 Ιουνίου κάθε έτος. Είναι το κύριο όχημα των Ηνωμένων Εθνών για την ενίσχυση της ευαισθητοποίησης και της δράσης για

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Επιστροφή στο σχολείο με ασφάλεια

Επιστροφή στα θρανία με ασφάλεια: από τις 10 Μαΐου, μαθητές Νηπιαγωγείων, Δημοτικών και Γυμνασίων όλης της χώρας ξανά στα σχολεία με δωρεάν σελφ-τεστ. Από σήμερα, Τετάρτη 5/5, η προμήθεια των τεστ από τα φαρμακεία

Τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας, μαθητές, εκπαιδευτικοί, βοηθητικό και λοιπό προσωπικό καλούνται τη Δευτέρα 10 Μαΐου να προσέλθουν στα σχολεία έχοντας

Καλό Πάσχα!!

Οι εκπαιδευτικοί του 56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας ευχόμαστε στους μαθητές μας,  στις οικογένειές τους και σε όλο τον κόσμο «Καλό Πάσχα» με υγεία, ευτυχία και μετά τις γιορτές σας περιμένουμε με ανυπομονησία  στο σχολείο μας!!!

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Λειτουργία σχολικών μονάδων για το χρονικό διάστημα 11-12/3/2021.

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι:
Από τη Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας ανακοινώνεται ότι, την Πέμπτη 11/03/2021 και την Παρασκευή 12/03/2021, όλες οι σχολικές μονάδες -Δημόσιας και Ιδιωτικής Εκπαίδευσης, Γενικής και Ειδικής Αγωγής- της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας θα παραμείνουν κλειστές, κατόπιν Απόφασης του Αντιπεριφερειάρχη της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας.

Επισημαίνεται ότι στο ανωτέρω χρονικό διάστημα δεν

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Λειτουργία σχολικών μονάδων για το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 8/3 /2021 έως και Τετάρτη 10 /3 /2021

Λειτουργία σχολικών μονάδων για το χρονικό διάστημα 8-10/3/2021.
Δημιουργήθηκε : 07 Μαρτίου 2021
Σας ενημερώνουμε ότι, όλες οι σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας, Δημόσιας και Ιδιωτικής εκπαίδευσης, Γενικής & Ειδικής Αγωγής, με απόφαση όλων των Δημάρχων τη Π.Ε. Λάρισας, θα παραμείνουν κλειστές για το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 8/3/2021 έως και Τετάρτη

ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΙΣ 5/3/2021

ΕΠΕΙΓΟΝ

Με εντολή της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Κας Κεραμέως, τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά και δεν θα υλοποιηθεί εξ αποστάσεως εκπαίδευση, την Παρασκευή 5/3/2021.

«Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-22»

Τηλ.  56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας: 2410  626704

Email  σχολείου: mail@56nip-laris.lar.sch.gr

Προϊσταμένη Νηπιαγωγείου: Τσιάνα Βασιλική

Η περιοχή ευθύνης του 56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας, με αφετηρία τη συμβολή των οδών Κωνσταντίνου Ροδόπουλου και Ζακύνθου περιλαμβάνει την περιοχή η οποία περικλείεται από τις οδούς:

Ξυλοκάστρου, Τζένης Καρέζη, Παιωνίου, όρια δημοτικής έκτασης, Ζακύνθου, Κωνσταντίνου Ροδόπουλου, Χατζηκυριάκου Γκίκα, Βασίλη Τσιτσάνη, Ξυλοκάστρου.