Ο Κορωνοϊός – Δουλεύοντας στο σπίτι….

ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ

Οι μικροί μας μαθητές μεγαλούργησαν και σήμερα. Ένα λεμόνι που έγινε κορωνοϊός!!!!!Ο κορωνοϊός,φτιαγμένος με ζύμη!! O χάρτινος!! Κι ένα ποίημα!!

Είμαστε τόσες μέρες κλεισμένοι στο σπίτι… Και γιατί παρακαλώ;;;;; Λόγω Κορωνοϊού!!!! Μα τι είναι αυτός ο Κορωνοϊός τέλος πάντων;;;;; Και πώς θα προστατεύσουμε την υγεία μας και τους αγαπημένους μας από τον κορωνοϊό;;;;Ευκαιρία να μάθουμε!!!Βλέπουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας το video : “Κορωνοϊός, ο πονηρός ταξιδευτής”.  Μπορούμε επίσης να διαβάσουμε με την βοήθεια των γονιών μας  τα      παραμύθια: “Ο ΚΟΡΟΝΟΪΟΣ”  και   “Ένας ιός με κορώνα”. Στη συνέχεια συζητούμε με τους γονείς μας και ζωγραφίζουμε ότι μας εντυπωσίασε ή γράφουμε ένα μήνυμα στους συμμαθητές μας ή ένα ποίημα ή φτιάχνουμε μία κατασκευή.

Και συνεχίζουμε!!!!

Και δεν ξεχνάμε:

Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα παιδιά!!!!

Υ.Γ. Κάθε μέρα έρχονται πολλές εργασίες στο email και είναι πιθανό να μου ξεφύγει κάποια. Αν δεν δείτε την εργασία του παιδιού σας παρακαλώ ενημερώστε με.