25η Μαρτίου 1821 – Χρόνια πολλά ΕΛΛΑΔΑ!!!

Με αφορμή την γιορτή της 25ης Μαρτίου του 1821 και δεδομένης της δύσκολης συγκυρίας που περνά η Ελλάδα μας κι όλος ο πλανήτης οι μικροί μαθητές μπορούν να δουν από το σπίτι το video:  «25 Μαρτίου Διπλή

Ψηφιακή περιήγηση στα Μουσεία – Υπουργείο Πολιτισμού

Μπορεί ο κορονοϊός να μας κρατάει σπίτι, αλλά μπορούμε να κάνουμε μια «βόλτα» από τον υπολογιστή μας (alfavita 17/3/2020)
Ψηφιακή περιήγηση στα Μουσεία και την Ακρόπολη - Μπείτε στις εφαρμογές

Τι μπορούμε να παρακολουθήσουμε ψηφιακά τις μέρες που μένουμε σπίτι; «Βλέπουμε, με άνεση, τις συλλογές των Μουσείων

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Προτάσεις του Υπουργείου Παιδείας για δημιουργική απασχόληση!!

Αγαπητά μας παιδιά και γονείς όπως όλοι γνωρίζετε τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά έως και τις 10 Απριλίου. Προτείνουμε λοιπόν στους μικρούς  μαθητές του Νηπιαγωγείου μας σύμφωνα πάντα με το Υπουργείο Παιδείας   παιδαγωγικό υλικό που απευθύνεται στην Προσχολική ηλικία και συγκεκριμένα:

Διαδραστικά Σχολικά Βιβλία