ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ

Αγαπητοί μας γονείς και παιδιά

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά! Οι κυρίες σας σας στέλνουμε την αγάπη μας! Εμείς όπως κ εσείς ανυπομονούμε να ανοίξουν τα σχολεία και να επιστρέψουμε στην τάξη μας και στην όμορφη καθημερινότητά μας στο σχολείο μας!

Οι μέρες που βιώνουμε είναι δύσκολες αλλά όλοι μας πρέπει να ελπίζουμε για το καλύτερο!

Έτσι λοιπόν σκεφτήκαμε ότι η επικοινωνία μεταξύ μας θα μπορούσε να βοηθήσει.

Ανά τακτά διαστήματα θα σας ζητάμε να κάνετε μια απλή δραστηριότητα και μέσω φωτογραφίας

(χωρίς να φαίνονται τα πρόσωπα των παιδιών) θα μας τις στέλνετε κι εμείς θα τις αναρτούμε στην σελίδα του σχολείου μας στο internet( 4 nipele’sblog).

M’ αυτό τον τρόπο θα μπορούν όλα τα παιδιά να δουν τις δημιουργίες των συμμαθητών τους και να μαθαίνουν νέα τους!

1η Δράση: Το σύνθημα των τελευταίων ημερών είναι το ΄΄ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ΄΄.

Ζωγραφίζουμε λοιπόν, δημιουργούμε ελεύθερα ότι μας αρέσει και με την βοήθεια των γονιών μας γράφουμε την φράση.