Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία( σχ.έτος 2024-2025).

Η ανακοίνωση των εγγραφών/ διαδικασία/ δικαιολογητικά( Πατήστε πάνω στους υπερσυνδέσμους)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024-2025

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ_ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

ΑΔΥΜ

Say Hello

Tο νηπιαγωγείο μας συμμετέχει για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα e- twinning με τίτλο: Say hello.

Στο project  συμμετέχουν 23 εκπαιδευτικοί από 4 χώρες: Ελλάδα, Τουρκία, Ρουμανία και Πολωνία.

Χρονική διάρκεια: Ιανουάριος- Ιούνιος 2024.

Τα αποτελέσματα της δράσης θα ανεβαίνουν σταδιακά στην παρουσίαση που μπορείτε να δείτε πατώντας πάνω στην αφίσα που έφτιαξε το σχολείο μας.( Click on the poster to see the presentation in progress)
poster

Στη χώρα του Ατ και του Ντοτ( Ασφάλεια στο διαδίκτυο)

Πατώντας επάνω στην εικόνα θα πλοηγηθείτε στο β’ εργαστήριο δεξιοτήτων με θέμα την ασφάλεια στο διαδίκτυο.

istockphoto 1224045880 612x612 1

Vector of a boy, student using laptop computer surrounded by 3d shields, software protection

Επικαιροποίηση εσωτερικού κανονισμού σχολικής μονάδας (2023-2024).

Ο εσωτερικός κανονισμός

Επικαιροποίηση από ΔΠΕ Α’ ΑΘΗΝΑΣ

Επικαιροποίηση από 1ο ΠΕΚΕΣ Α’ ΑΘΗΝΑΣ

Θεατρική παράσταση

Στις 24-1-2024 οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας ,παρακολούθησαν τη βιωματική παράσταση” Συναισθήματα παντού”, από τη θεατρική ομάδα fantasia theatre, στο πλαίσιο της ανάπτυξης των συνεργατικών ικανοτήτων με την αναγνώριση και διαχείριση των συναισθημάτων τους.
IMG 20240124 093711      IMG 20240124 103226

Κοπή Βασιλόπιτας

Στις 12-01-2024, πραγματοποιήθηκε στο νηπιαγωγείο μας η κοπή της βασιλόπιτας και στα δύο πρωϊνά τμήματα  για να καλωσορίσουμε το νέο έτος με τις πιο θερμές μας ευχές για υγεία ,αγάπη, ειρήνη.
Εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στην οικογένεια Γκούντι, τους γονείς της Κρισταλίας, για την ευγενική τους προσφορά στην κατασκευή της βασιλόπιτας και στην αγορά των επιπλέων βιβλίων που δόθηκαν ως δώρο στους τυχερούς μαθητές.
46    45    48
47

«Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού»

Καταγραφή
Το υπουργείο Παιδείας λαμβάνοντας υπόψη τις από 04-01-2024 οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), και
προκειμένου να μειωθεί ο κίνδυνος μετάδοσης των λοιμώξεων του αναπνευστικού (λοιμώξεις από τον ιό
SARS-CoV-2, γρίπη κ.α.) στο σχολικό περιβάλλον επισημαίνονται σε εγκύκλιο που ακολουθεί τα εξής:

•  εάν κάποιος/α μαθητής/τρια παρουσιάζει συμπτώματα λοίμωξης του αναπνευστικού (πονόλαιμο, βήχα, καταρροή) ή έχει θετικό αποτέλεσμα εργαστηριακού ελέγχου για αναπνευστικό παθογόνο όπως SARS-CoV-2, ιό γρίπης ή RSV, συστήνεται από το υπουργείο Παιδείας, να παραμένει στο σπίτι και να περιορίσει τις επαφές του με άλλα άτομα.
  • Η παραμονή στο σπίτι συστήνεται μέχρι την υποχώρηση ή βελτίωση των συμπτωμάτων και την ολοκλήρωση τουλάχιστον 24 ωρών από την πλήρη υποχώρηση του πυρετού (χωρίς τη λήψη αντιπυρετικών σκευασμάτων).
    Μπορείτε να διαβάσετε και τα υπόλοιπα μέτρα της εγκυκλίου παρακάτω:
    1008_ΓΔ4_5_1_2024_Ενημέρωση_για_λήψη_μέτρων_προστασίας