Make a wish- Έπαινος συμμετοχής.

Ο έπαινος συμμετοχής των παιδιών του νηπιαγωγείου μας, στο δημιουργικό διαγωνισμό του make a wish: Σχεδίασε το αστέρι σου.

Εορτασμός παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου.

Παραμονή του εορτασμού του παιδικού βιβλίου, προσκλήθηκε η συγγραφέας/θεατρολόγος, Γεωργία Παρασκευά όπου παρουσίασε παίζοντας με τα παιδιά, το βιβλίο της: Θα φάμε τα μουστάκια μας.
Στο τέλος εγκαινίασε τη βιβλιοθήκη μας , υπογράφοντας το βιβλίο της στους μικρούς μαθητές. Ο εορτασμός συνεχίστηκε κι ανήμερα με αρκετές δράσεις σε σχέση με το παιδικό βιβλίο όπως: Δημιουργία παραμυθιού και σελιδοδεικτών.
IMG 20240402 115459IMG 20240402 114210

Πρόγραμμα Προληπτικής οδοντιατρικής.

Στις 26-03-2024, πραγματοποιήθηκε ενημέρωση στα δύο πρωϊνά τμήματα, από την επισκέπτρια υγείας Κα Αγγελική Θάνου, σχετικά με τη σχέση της διατροφής και της στοματικής υγιεινής, στο πλαίσιο του προγράμματος προληπτικής οδοντιατρικής. Προηγήθηκε σε πρότερο χρονικό διάστημα έλεγχος της στοματικής κοιλότητας των παιδιών από οδοντίατρο, με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων τους.
proliptiki odontiatriki

Παράταση εγγραφών στα Νηπιαγωγεία για το σχ. έτος: 2024-2025

Σύμφωνα με νεότερη ανακοίνωση, οι ηλεκτρονικές εγγραφές στα νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025 παρατείνονται εως τις 27-03-2024.
Περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία, ανατρέξτε σε προηγούμενο άρθρο.

Εκ της Διευθύνσεως.

Kαλωσόρισες Μάρτη.

1η Μαρτίου. Υποδεχτήκαμε τον πρώτο μήνα της Άνοιξης μέσα από ιστορίες και έθιμα.
Στο τέλος απεικονίσαμε τη γνωστή παροιμία: Μάρτη είναι νάζια κάνει, πότε κλαίει και πότε γελάει και φορέσαμε τα χειροποίητα μαρτάκια δια χειρός κας Άννας Ξύστρου( μαμά Δανάης), την οποία ευχαριστούμε θερμά!!
collage 6 MARCH

Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία( σχ.έτος 2024-2025).

Η ανακοίνωση των εγγραφών/ διαδικασία/ δικαιολογητικά( Πατήστε πάνω στους υπερσυνδέσμους)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024-2025

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ_ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ