6η Ανακοίνωση.

Αγαπητοί γονείς σας στέλνουμε τα βήματα προκειμένου να ενεργοποιήσετε το λογαριασμό του παιδιού σας στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο
ΒΗΜΑ 1
Είσοδο στην ηλεκτρονική τάξη στη
διεύθυνση;https://eclass.sch.gr/

Πατήστε είσοδος στην Η-Τάξη με λογαριασμό το πανελλήνιο  σχολικό δίκτυο βλ εικόνα με χρώμα πράσινο.

ΒΗΜΑ 2
Συμπληρώνετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό που έχετε  βγάλει για το μαθητή και πατήστε σύνδεση.

ΒΗΜΑ 3
Επιλέγετε εγγραφή σε μάθημα… Βρίσκεται επάνω δεξιά ως οδηγία

ΒΗΜΑ 4
Θα σας ανοίξει ένας κατάλογος με εκπαιδευτικούς και μαθήματα του 22ου Νηπιαγωγείου.
Για αρχή θα δείτε έναν ενδεικτικό κατάλογο μαθημάτων της δασκάλας που έχετε…
Μπορείτε για αρχή να επιλέξετε τα μαθήματα δοκιμαστικά που θέλετε να δείτε.

Αυτή θα είναι η διαδικασία για εκτέλεση εργασιών η παρακολούθηση υλικού που θα ανεβάζει η κάθε εκπαιδευτικός όταν θα  πρέπει να ακολουθήσετε την ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ: Επειδή έχει ξεκινήσει η τηλεκπαίδευση για Γυμνάσια και Λύκεια , καλό είναι να επιχειρήσετε να μπείτε  στο σύστημα μετά τις 18.00 μμ γιατί θα είναι “φορτωμένο”.