ΠΑΣΧΑΛΙΝΟ BAZAAR

Με μεγάλη επιτυχία τελείωσε το πασχαλινό Bazaar που διοργάνωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας την Πέμπτη 18/4/19 και την Παρασκευή 19/4/19 σε συνεργασία με τους /τις εκπαιδευτικούς. Πουλήθηκαν λαμπάδες τις οποίες κατασκεύασαν τα ίδια τα παιδιά,

παιχνίδια και βιβλία που έφεραν τα παιδιά,

καθώς, επίσης ,γλυκίσματα που έφτιαξαν οι μανούλες, κοσμήματα και διακοσμητικά αντικείμενα που κατασκεύασαν τα παιδιά. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε κρουασάν. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄τάξης πουλούσαν ποπ κορν.

Η βροχή δεν μας πτόησε, μεταφέραμε τους πάγκους μέσα και συνεχίσαμε.

Η Γυμνάστρια του σχολείου μας, κα Ευαγγελία Γερμανού, διοργάνωσε αθλητικές δραστηριότητες στις οποίες τα παιδιά συμμετείχαν έναντι μικρής συνδρομής και οι επιτυγχάνοντες/ουσες σκορ έπαιρναν κουπόνι αγοράς δώρου.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα αποφασίσουν για τη διάθεση των εσόδων από το Bazaar.

Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές της διοργάνωσης!