Όλες οι ερωτήσεις τύπου Σωστό-Λάθος μαζί με τις απαντήσεις τους καθώς και όλοι οι ορισμοί που έχουν ζητηθεί στα Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής των Πανελλαδικών Εξετάσεων των τελευταίων 15 ετών

ekswfyllo

Δείτε αποκλειστικά από τον Μαθηματικό Περιηγητή όλες τις ερωτήσεις τύπου Σωστό-Λάθος, μαζί με τις απαντήσεις τους καθώς και όλους τους ορισμούς που έχουν ζητηθεί μέχρι σήμερα για το μάθημα: “Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής” στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των τελευταίων 15 ετών (2000-2014) ταξινομημένες ανά κεφάλαιο. Πιστεύουμε ότι αυτή η κατηγοριοποίηση θα βοηθήσει στην επανάληψη τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου που πρόκειται να εξεταστούν στο μάθημα αυτό ως Πανελλαδικά Εξεταζόμενο (Στις ερωτήσεις αυτές δεν συμπεριλαμβάνονται ερωτήσεις με τύπους αλλά μόνο προτάσεις).

Τη γενική επιμέλεια είχε ο μαθηματικός του 1ου ΓΕ.Λ. Ρόδου Μάρτης Μαρτάκης τον οποίο και ευχαριστούμε για την προσφορά του.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ  ΣΩΣΤΟΥ-ΛΑΘΟΥΣ  ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (2000-2014) ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ

————————————————————————————————————————

ΟΡΙΣΜΟΙ  ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (2000-2014)