Διαγωνίσματα Α΄ τριμήνου στα μαθηματικά για όλες τις τάξεις του Γυμνασίου

Δείτε  ωριαία διαγωνίσματα του Α΄τριμήνου  στα μαθηματικά για όλες τις τάξεις του Γυμνασίου και προετοιμαστείτε καλύτερα στην ύλη του 1ου Κεφαλαίου. Αύριο  θα δοθούν οι αναλυτικές λύσεις τους.

Ωριαίο Α΄ 1ο κεφάλαιο .1α

Ωριαίο Β΄ 1ο κεφάλαιο .1α

Ωριαίο Γ΄ 1ο κεφάλαιο .1α

Καθιερώνεται  από το Μαθηματικό Περιηγητή:

Την 1ο  δεκαήμερο κάθε μήνα θα δίνονται διαγωνίσματα για όλες τις τάξεις του Γυμνασίου , του Γενικού Λυκείου και του ΕΠΑ.Λ στη ύλη που «τρέχει» στα σχολεία, σύμφωνα πάντα με την κατανομή των διδακτικών ωρών που προβλέπουν οι οδηγίες διδασκαλίας του Υ.ΠΑΙ.Θ. Την μεθεπομένη ημέρα θα δίνονται οι αναλυτικές λύσεις τους.