Σεπ 17

Δραστηριότητες μαθητών από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων

Με χαρά σας ενημερώνουμε για τις δραστηριότητες που συνεχίζει να διοργανώνει για τρίτη συνεχή χρονιά ο Σύλλογός μας κάθε Παρασκευή απόγευμα, στην αίθουσα Πολλαπλών χρήσεων του σχολείου
1. Θεατρικό εργαστήρι με την κ. Βίκυ Αδάμου, 3:00–5:00.
Πληροφορίες στον αντιπρόεδρο του Συλλόγου κ. Ηλία Γεωργαθανασόπουλο, τηλ. 6945-151129
2. Μοντέρνοι χοροί (νέα δραστηριότητα) με τον κ. Aντρέα Πετρόπουλο 5.00-6.00.
3 .Εκπαιδευτική Ρομποτική με τον κ. Τάσο Κόλλια, 6.00-8.00.
Πληροφορίες στην γραμματέα του Συλλόγου κ. Μιρέλλα Χατζημάρκου Σταμούλη, τηλ. 6944-656971
4. Παραδοσιακοί χοροί με τον κ. Νίκο Νικολόπουλο, 8:10–9:30.
Πληροφορίες στην Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Νατάσα Δανιήλ Τσαούση, τηλ. 6972-208719
——
Οι δραστηριότητες θα ξεκινήσουν την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου.
Ευχόμαστε σε όλους «Μία εποικοδομητική και δημιουργική νέα σχολική χρονιά
ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ για τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων: 20 ΕΥΡΩ
To Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Γυμνασίου Βούλας

Εικόνα slider: http://www.kozan.gr/post/119842

Σεπ 13

Σχολικός Αγιασμός

Στις 11/9/2017, πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για το σχολικό έτος 2017-2018. Με την παρουσία τους μας τίμησαν η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δ/θμιας Εκπαίδευσης κ. Μίμα Νικηφοράκη και πλήθος γονέων. Μοιράστηκαν τα βιβλία και ακολούθησε σύντομη ενημέρωση των γονέων της Α΄ Τάξης.

Καλή σχολική χρονιά!

agiasmos17-18

Σεπ 08

Καλωσόρισμα

Το Δ.Σ.του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Βούλας, καλωσορίζει τους μαθητές του Γυμνασίου για τη σχολική χρονιά 2017-2018.

Ξεχωριστά καλωσορίζουμε τα παιδιά της Α΄ τάξης που διαβαίνουν για πρώτη φορά το σκαλοπάτι του Γυμνασίου, σε ένα νέο για αυτά χώρo, με νέες εμπειρίες, νέους φίλους, νέες γνώσεις, νέα μαθήματα,…….πολλούς καθηγητές και πολλά βιβλία!!!

Ευχόμαστε ολόψυχα σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς: «Μία εποικοδομητική και δημιουργική νέα σχολική χρονιά!»

Το Δ.Σ. του Συλλόγου ευχαριστεί όλους του γονείς,τους καθηγητές και ιδιαίτερα την Διεύθυνση του Σχολείου που την περσινή χρονιά στήριξαν τις δράσεις που διοργάνωσε και διαβεβαιώνει ότι και φέτος θα καταβάλλει κάθε προσπάθεια να ανταποκριθεί στις ανάγκες των παιδιών και του σχολείου.

Η παιδεία αποτελεί βασική προϋπόθεση, αλλά και εχέγγυο μιας κοινωνίας προόδου!!!

Eικόνα slider: http://www.gsmotoclub.gr/threads/eυχές-για-μιά-καλή-αρχή.25/

Σεπ 05

Σχολικός Αγιασμός

Ο αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 11/9/2017 στις 09:00.

Μετά τον αγιασμό θα μοιραστούν τα σχολικά βιβλία.

Οι μαθητές της Β΄και Γ΄ Τάξης πρέπει να προσέλθουν με τις σχολικές τσάντες τους, ενώ ειδικά για τους μαθητές της Α΄Τάξης τα βιβλία θα δοθούν σε μεγάλη πλαστική τσάντα.

Καλή αρχή!

Εικόνα slider:  http://www.portoni.gr/2016/09/01/αγιασμός-στο-σημερινό-δ-σ/

Σεπ 01

Καλή Σχολική Χρονιά!

Eυτυχισμένη και δημιουργική η νέα σχολική χρονιά!owl-47526_640

Εικόνες: pixabay.com

Ιουλ 01

Θερινή Λειτουργία Σχολείου

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό κατά την διάρκεια του καλοκαιριού, κάθε Πέμπτη 8.30-13.30.

Οι γονείς των μαθητών της Α Τάξης που δεν προσήλθαν για την εγγραφή των παιδιών τους μέσα στον Ιούνιο, μπορούν να προσέλθουν από την 1η Σεπτεμβρίου και μέχρι την έναρξη των μαθημάτων του νέου σχολικού έτους.

Υπενθυμίζεται ότι απαραίτητα για τη εγγραφή κάθε μαθητή της Α΄Τάξης είναι:

• Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας (Π.χ. μισθωτήριο, λογαριασμός ΔΕΚΟ, συμβόλαιο αγοράς)
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ.) που μπορείτε να κατεβάσετε και να τυπώσετεεδώ ή να προμηθευτείτε από το σχολείο μας. Περισσότερα για το Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να διαβάσετεεδώΠροσοχή! Η έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. από δημόσια υπηρεσία υγείας γίνεται δωρεάν.  (Ασκληπιείο Βούλας – Τηλ. ραντεβού: 210-8994433 (09:00 – 17:00))

Καλό καλοκαίρι σε όλους!

Ιουν 28

Μουσικοχορευτική Παράσταση

Την Παρασκευή 23 Ιουνίου, στο Δημοτικό Θέατρο «ΣΟΦΙΑ ΒΕΜΠΟ» , πραγματοποιήθηκε, με πολύ μεγάλη επιτυχία, η μουσικοχορευτική παράσταση «Ο Γάμος του Μπάρμπα-Γιώργου», που συνδιοργανώθηκε από τον Οργανισμό Αθλητισμού, Πολιτισμού και Παιδικής Αγωγής του Δήμου μας σε συνεργασία με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων: 2ου & 3ου Δημοτικού και 1ου Γυμνασίου Βούλας. Στην παράσταση συμμετείχαν 150 μικροί χορευτές, 20 γονείς, 7μελή Παραδοσιακή Ορχήστρα και το Θέατρο Σκιών του Αυγερινού.

Παρόντες ήταν  η πρόεδρος της Σχολ. Επιτροπής Β” Θμιας Εκπαίδευσης  κ. Μίμα Νικηφοράκη, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Νίκος Ψαλλίδας και πλήθος κόσμου που διασκέδασαν με την καρδιά τους!

v1

Ιουν 27

Τελετή Αποφοίτησης Γ΄Γυμνασίου

Την Τετάρτη 14 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η τελετή αποφοίτησης της Γ΄ Γυμνασίου στο Coast, την οποία οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας. Παραβρέθηκε πλήθος μαθητών, γονιών και καθηγητών, ενώ τη δημοτική αρχή εκπροσώπησε η πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Β΄Θμιας Εκπαίδευσης Μ. Νικηφοράκη. Μοιράστηκαν τα αναμνηστικά λευκώματα και ακολούθησε φαγητό και χορός!

Ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια σε όλους τους αποφοίτους μας!

ap2

Παλαιότερα άρθρα «