Δεκ 21

Η Εφημερίδα των Μαθητών

Δείτε, επιλέγοντας «Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ» στο βασικό μενού μας, τα άρθρα των μαθητών. Τα δύο πρώτα τεύχη της σχολικής εφημερίδας ξεκίνησαν !

43802-images

Φωτογραφία:  http://im1ns5.27210.gr/sites/default/files/article/2010/37/43802-images.jpg

Φωτογραφία Slider: http://tatenokai.deviantart.com/art/Newspaper-Desktop-198008273

Έλεγχοι Επίδοσης Α΄Τριμήνου

Την  Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 11:00 – 13:00, θα πραγματοποιηθεί η επίδοση των ελέγχων  Α΄ Τριμήνου των μαθητών. Οι γονείς θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν από τους καθηγητές σχετικά με την επίδοση των παιδιών τους.

Ταυτόχρονα, στο χώρο του σχολείου, θα λειτουργήσει χριστουγεννιάτικη αγορά με σπιτικά γλυκά (bake sale), οργανωμένη από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, με σκοπό την ενίσχυση του ταμείου του Συλλόγου.

αρχείο λήψης

Συλλογή τροφίμων

Με την ευκαιρία των Χριστουγέννων και με πρωτοβουλία του 15-μελούς σχολικού συμβουλίου μας, πραγματοποιείται συλλογή τροφίμων και ειδών καθαρισμού για το παιδικό χωριό SOS.

Ζητάμε την βοήθειά σας για να μπορέσουμε να στηρίξουμε, όλοι μαζί, την προσπάθεια των μαθητών!

Τα είδη που χρειάζονται είναι τα εξής:

Δημητριακά Ζάχαρη
Λάδι Πουρές (σκόνη)
Μέλι Κονσέρβες Luncheon meat
Κακάο Σκόνη πλυντηρίου
Αλεύρι Μαλακτικό
Αλάτι Υγρό σαπούνι πιάτων
Κονσέρβες τόνου Υγρά καθαριότητας
Τοματάκια (σάλτσες, πελτές) Χαρτί κουζίνας
Γάλα εβαπορέ Χαρτί υγείας

Υπάρχει επάρκεια σε ζυμαρικά και ρύζι.

Χριστουγεννιάτικο Bazaar

Την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου, φιλοξενήθηκε στο χώρο του σχολείου μας ομάδα μαθητών του 1ου ΓΕΛ Βούλας, με στόχο την οργάνωση χριστουγεννιάτικου bazaar  χειροποίητων γλυκών, ροφημάτων και κοσμημάτων. Τα έσοδα θα διατεθούν στο Πρότυπο Εθνικό Νηπιοτροφείο Καλλιθέας.

2014-12-19 10.00.43

Επιμορφωτική Συνάντηση Προγραμμάτων

Την Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο χώρο της βιβλιοθήκης του σχολείου μας εισαγωγική ενημερωτική επιμορφωτική συνάντηση με αντικείμενο «Σχεδιάζω οργανώνω και υλοποιώ ένα πρόγραμμα» (Πολιτιστικών θεμάτων,  Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Erasmus+).

Ομιλήτριες:

Αλεξιάδη Κατερίνα (Πολιτιστικά θέματα)

Παπαγεωργίου Γεωργία (Αγωγή Υγείας)

2014-12-18 15.05.16

Παλαιότερα άρθρα «