Σεπ 18

Καλωσόρισμα

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Βούλας, καλωσορίζει τους μαθητές της Α΄ Τάξης στο νέο ταξίδι γνώσης που ξεκινά. Εύχεται  σε όλους τους μαθητές καλή σχολική χρονιά, καλή πρόοδο, υγεία και δύναμη. Στους εκπαιδευτικούς καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο παιδαγωγικό τους έργο. Τέλος, στους γονείς των μαθητών, εύχεται να συνεχίσουν να στηρίζουν τα παιδιά τους, με υπομονή και επιμονή.

Ο Σύλλογος προσπαθεί να βρίσκεται δίπλα στα προβλήματα των παιδιών και να συμπαραστέκεται πλήρως στο έργο των καθηγητών του σχολείου μας.

Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων  του 1ου Γυμνασίου Βούλας

Σεπ 17

Εισοδηματική ενίσχυση οικογενειών

Οι γονείς των μαθητών μας που δικαιούνται «εισοδηματική ενίσχυση οικογενειών με τέκνα υποχρεωτικής εκπαίδευσης και χαμηλά εισοδήματα» (ΦΕΚ Β΄ 2204/2012,  υπουργική απόφαση αρ.2/46354/0026/20-7-2012), πρέπει να προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά στη διεύθυνση του σχολείου μέχρι τις 23-9-2014  προκειμένου να ελεγχθούν και να ζητηθούν τα  ανάλογα χρήματα από το  Υ.ΠΑΙ.Θ.

Σας επισημαίνουμε ότι βασική προϋπόθεση για τη χορήγηση της ενίσχυσης, που ανέρχεται  σε 300 € για κάθε παιδί,  είναι  το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα να μην υπερβαίνει τις 3.000€.

(Ως οικογενειακό εισόδημα για την εφαρμογή του παρόντος, νοείται το συνολικό ετήσιο φορολογούμενο πραγματικό  ή τεκμαρτό  και  το  απαλλασσόμενο  ή φορολογούμενο με ειδικό τρόπο,εισόδημα  του φολογούμενου, της συζύγου του και των ανήλικων τέκνων του από κάθε πηγή.)

Δείτε τα απαραίτητα δικαιολογητικά εδώ.

writer

Σεπ 11

Σχολικός Αγιασμός

Στις 11/9/2014, πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για το σχολικό έτος 2014-2015. Με την παρουσία τους μας τίμησαν ο Αντιδήμαρχος Διαχείρισης Καθημερινότητας του Πολίτη, Πρασίνου και Περιβάλλοντος, κ. Βαμβασάκης και πλήθος γονέων.

Καλή σχολική χρονιά!

IMG_20140911_091036

IMG_20140911_091724

Σεπ 06

Αποτελέσματα Επαναληπτικών Εξετάσεων

Τα αποτελέσματα των επαναληπτικών εξετάσεων Σεπτεμβρίου θα ανακοινωθούν

τη  Δευτέρα  8/9/2014  στη 1  το μεσημέρι έξω από το γραφείο των καθηγητών..

Προέλευση φωτογραφίας slider : http://www.alfavita.gr

Σεπ 06

Σχολικός αγιασμός

Ο αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί

την Πέμπτη 11/9/2014 στις 09:00.

Οι μαθητές πρέπει να προσέλθουν με τις σχολικές τσάντες τους αφού

μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν τα νέα τους βιβλία.

Καλή αρχή!

αγιασμός1