Λέμε ΟΧΙ στη βία ΟΧΙ στον σχολικό εκφοβισμό

Με αφορμή την Παγκόσια Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού διαβάσαμε το βιβλίο της Διακαινισάκη “Ας βγάλουμε  άλλη φωτογραφία” Η ιστορία του Γιώργου Μπόνγκου,  και το “πείραμα” με τα 2 μήλα, (το μήλο που όλοι θαυμάζουν και αγαπούν και το μήλο που όλοι κοροΙδεύουν και απομονώνουν), συγκίνησε τους μικρούς μας μαθητές που θέλησαν να δημιουργήσουν μια αφίσα .  Είπαν λοιπόν όλοι μαζί, ΟΧΙ στη Βία , Όχι στην Κοροϊδία, Όχι στην ηλεκτρονική Βία, ΌΧΙ στο Φόβο, ΟΧΙ στην Μοναξιά, ΝΑΙ στη Φιλία, και τη Χαρά, ΝΑΙ στις Αγκαλιές και στην Αγάπη.

1 1 001 2 3 4 5 6 IMG 20230306 102436 IMG 20230306 102504 IMG 20230307 103617

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.