“Το δώρο της Παπλωματούς” στο σχολείο μας…

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου στις 27 Μαρτίου και στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης του σχολείου μας για την καλλιέργεια της Φιλαναγνωσίας καθώς επίσης και του κύκλου «Ενδιαφέρομαι κι ενεργώ» των εργαστηρίων δεξιοτήτων παρουσιάστηκε στην αίθουσα του θεάτρου του σχολείου μας, η θεατρική παράσταση”Το δώρο της Παπλωματούς” από τον θίασο του κ. Άκη Καζάκου. Μικροί και μεγάλοι ενθουσιάστηκαν, συγκινήθηκαν, προβληματίστηκαν και στο τέλος κατάλαβαν ότι το νόημα της ζωής είναι η αγάπη! Μόνο με την αγάπη αποκτούν ουσία οι πράξεις μας! Μόνο με την αγάπη είμαστε πραγματικά ευτυχισμένοι! Μόνο με την αγάπη ο κόσμος μας μπορεί να αλλάξει… Όπως άλλαξε και ο βασιλιάς του παραμυθιού με την αγάπη της Παπλωματούς!

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Άκη Καζάκο και τους/τις υπέροχους/ες ηθοποιούς του γι’αυτή την εξαιρετική παράσταση!