Εκ μέρους όλων των μελών της σχολικής μας κοινότητας ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων για τις ενέργειές του στη στήριξη της αποτελεσματικής λειτουργίας του σχολείου μας. Η πιο πρόσφατη δράση αφορά τον επαγγελματικό καθαρισμό των τζαμιών όλων των αιθουσών του σχολείου και την αντικατάσταση των κουρτινών σε αυτές.
Μια ενεργή και ακμάζουσα σχολική κοινότητα εμπεριέχει κάτι πολύ παραπάνω από την εξασφάλιση υλικών, ανθρώπινων και οικονομικών πόρων. Εμπεριέχει τη δυναμική των σχέσεων αμοιβαιότητας, εμπιστοσύνης και δέσμευσης προς τον κοινό στόχο. Και εμείς, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς του «2ου» θεωρούμε πως έχουμε εξασφαλίσει επί της αρχής τις προϋποθέσεις που συμβάλλουν στη δημιουργία και διατήρηση ενός ενεργού περιβάλλοντος συμμετοχής και προσφοράς που επιλύει λειτουργικά ζητήματα του σχολείου και προσφέρει ποιοτικές εμπειρίες στους μαθητές του.
Και συνεχίζουμε και με άλλες δράσεις στήριξης της λειτουργίας του σχολείου από τη νέα χρονιά, γιατί «μαζί μπορούμε περισσότερα»…
Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.