ΕΠΕΙΓΟΝ: Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2020- Νέο σύστημα (Απόφοιτοι 2020)

Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2020 11:41 πμ |

Η προθεσμία ορίζεται από την Δευτέρα 30 Μαρτίου ως και την Πέμπτη 9 Απριλίου 2020 για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ EMAIL TOY ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

Οι τελειόφοιτοι μαθητές σχ. έτους 2019-2020 καθώς και οι απόφοιτοι  προηγούμενων σχολικών ετών που επιθυμούν να υποβάλλουν αίτηση-δήλωση συμμετοχής στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕ.Λ. 2020  με το ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, πρέπει να υποβάλλουν την αίτηση-δήλωση από 30/3/2020 έως 9/4/2020 σύμφωνα με τις επισυναπτόμενες εγκυκλίους. Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία πρέπει να τηρηθεί από όλους τους υποψηφίους.

Επιπλέον θα πρέπει να προωθήσουν την αίτηση –δήλωσή τους ηλεκτρονικά (email) στο λύκειο αποφοίτησής τους για τους τελειόφοιτους ή στο Λύκειο που επιθυμούν να εξεταστούν για τους απόφοιτους.

Οι τελειόφοιτοι – απόφοιτοι (Νέο σύστημα )που θα εξεταστούν στο 5ο ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ βρίσκουν το υπόδειγμα (Α-Δ ΝΕΟ ΓΕΛ, 1 σελίδα για υποβολή) , το κατεβάζουν και   αποθηκεύουν το αρχείο της Αίτησης – Δήλωσης στον υπολογιστή τους . Στη συνέχεια το συμπληρώνει (μόνο τα γκρι στοιχεία) με όποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου διαθέτουν και το αποστέλλουν με email συμπληρωμένο σύμφωνα με τις οδηγίες στο email του σχολείου μας ( mail@5lyk-n-smyrn.att.sch.gr  )

Για τη διευκόλυνση των υποψηφίων παραθέτουμε παρακάτω όλα τα απαραίτητα αρχεία που υπάρχουν και στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΕΛ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ 41145

20200327_ΟΔΗΓΙΕΣ_ΝΕΟ_ΓΕΛ