Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού από το ΓΕΕΘΑ

Τρίτη, 14 Ιανουάριος 2020 10:26 πμ |

Σας γνωρίζουμε,  στο πλαίσιο του επαγγελματικού προσανατολισμού των νέων και με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση των ενδιαφερομένων για τις Στρατιωτικές Σχολές, το ΓΕΕΘΑ ανάρτησε στην ιστοσελίδα του ενημέρωση για τις Στρατιωτικές Σχολές και τη σταδιοδρομία στις ΕΔ γενικότερα, με υπέρ σύνδεσμο στην ηλεκτρονική διεύθυνση, geetha.mil.gr/el/intex.php?option=com_k2&view=item&id=6727:eisagwgh-spoudastwn-se-asei-kai-assy. Επίσυνάπτεται το σχετικό έγγραφο:
ΕΞΕ – 3301 – 2020 – Σχετικά με διοργάνωση «Ημερίδας Επαγγελματικού Προσανατολισμού» από το ΓΕΕΘΑΕΞΕ – 3301 – 2020 – Σχετικά με διοργάνωση «Ημερίδας Επαγγελματικού Προσανατολισμού» από το ΓΕΕΘΑ

Πρόγραμμα μαθημάτων 28 και 29 Νοεμβρίου 2019

Πέμπτη, 28 Νοέμβριος 2019 8:01 πμ |

Επισυνάπτουμε το τροποποιημένο πρόγραμμα μαθημάτων για την Πέμπτη 28 και την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2019, λόγω της επίσκεψης στο CERN:
Ωρολόγιο πρόγραμμα 28-29 ΝΟΕΜΡΙΟΥ 19

Λειτουργία σχολείων τη Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Δευτέρα, 25 Νοέμβριος 2019 7:10 πμ |

Με απόφαση του Περιφερειάρχη, τη Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019 τα σχολεία της Αττικής θα ανοίξουν στις 10 π.μ., λόγω της έντονης κακοκαιρίας. Επισυνάπτεται το σχετικό Δελτίο Τύπου:

Δελτίο Τύπου

Παρακολούθηση παράστασης στο Εθνικό Θέατρο

Πέμπτη, 21 Νοέμβριος 2019 10:45 πμ |

Ενόψει των γιορτών που πλησιάζουν το σχολείο μας προγραμμάτισε επίσκεψη στο Εθνικό Θέατρο για την παρακολούθηση της παράστασης «Χριστουγεννιάτικη Ιστορία» του Καρόλου Ντίκενς την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου και ώρα 20.30 .

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στις υπεύθυνες καθηγήτριες κ.κ. Στριφτόμπολα Άντα και Φωτοπούλου Αρετή.

Η μαγεία επιστρέφει στο Εθνικό Θέατρο

Ενημέρωση για στρατολογία

Πέμπτη, 21 Νοέμβριος 2019 10:36 πμ |

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με την ισχύουσα στρατολογική νομοθεσία οι στρατεύσιμοι της κλάσης 2023 (γεννημένοι το έτος 2002), είναι υποχρεωμένοι να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής (ΔΑ) κατά το πρώτο τρίμηνο του έτους 2020 (από 02 Ιανουαρίου 2020 έως και 31 Μαρ 2020), προσερχόμενοι σε οποιαδήποτε Στρατολογική Υπηρεσία ή Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ), για τους διαμένοντες στην Ελλάδα ή Ελληνική Προξενική Αρχή για τους διαμένοντες στο εξωτερικό.
Κατά την προσέλευσή τους θα πρέπει να προσκομίσουν απαραίτητα, πρωτότυπα ή ευκρινή φωτοαντίγραφα των παρακάτω δικαιολογητικών:
α. Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Ελληνικού Διαβατηρίου.
β. Βεβαίωσης Απόδοσης ΑΦΜ η οποία εκδίδεται από την αρμόδια ΔΟΥ.
γ. Βεβαίωσης ΑΜΚΑ η οποία εκδίδεται από το δικτυακό τόπο
www.amka.gr.
δ. Ιατρικών γνωματεύσεων ή βεβαιώσεων, στις οποίες θα περιγράφεται με σαφήνεια η πάθηση για όσους έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας

Παρακαλούνται οι μαθητές που έχουν γεννηθεί το 2002 να ενημερωθούν από το παρακάτω έγγραφο σχετικά με την κατάθεση δελτίου απογραφής για τη στρατολογία:

ΕΝΤΥΠΟ ΟΔΗΓΙΩΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΚΛΑΣΗΣ 2023

Επόμενη Σελίδα: »