«Ομαλή μετάβαση των παιδιών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο».

IMG 2236 IMG 2240

Στο  Νηπιαγωγείο μας πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική δράση στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης του νηπιαγωγείου  με άξονα:  «Διδασκαλία, μάθηση, αξιολόγηση»  για γονείς και εκπαιδευτικούς με θέμα:

«Ομαλή μετάβαση των παιδιών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο».

Ομιλήτρια ήταν η κ.  Παπαδημητρίου Άρτεμις, Phd,   Σύμβουλος  Εκπαίδευσης  Νηπιαγωγών ΠΕ60.

Μετά την παρουσίαση ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ των συμμετεχόντων και της κ. Παπαδημητρίου, η οποία  απάντησε στα ερωτήματα που τέθηκαν και έδωσε κατευθύνσεις για την ομαλή μετάβαση των μαθητών στο δημοτικό.

Ευχαριστούμε θερμά την Σύμβουλο Εκπαίδευσης  κ.  Παπαδημητρίου Άρτεμις  για την αποδοχή της πρόσκλησης  και την εξαιρετική συμβολή της σ’ ένα τόσο σημαντικό θέμα,  τους γονείς των μαθητών μας για την παρουσία τους και τις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

IMG 2233 IMG 2249 IMG 2252