ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΤΟ 56ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΜΟΡΦΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΑΣ
Στο πλαίσιο προγραμματισμού δράσεων για ανάπτυξη και βελτίωση της συνεργασίας με εκπαιδευτικούς και κοινωνικούς φορείς της τοπικής κοινωνίας πραγματοποιήθηκε στο 56ο Νηπιαγωγείο Λάρισας εκπαιδευτική  δράση με σκοπό την καλυτέρευση του αύλειου χώρου.
Τα παιδιά με την καθοδήγηση της γεωπόνου κ. Ανθής Οικονόμου Μπίλλη και τη βοήθεια των νηπιαγωγών φύτεψαν λουλούδια(πανσέδες) και λαχανικά (μαρούλια, σέλινο, μαϊδανό,μπρόκολο, καρότα) σε παρτέρια – πολύχρωμες ρόδες στην αυλή του σχολείου.
Τα υλικά (χώμα, λουλούδια, λαχανικά, γεωύφασμα,ελαφρόπετρες) ήταν προσφορά των καταστημάτων “ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑ ΜΠΙΛΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ” και “ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΕΦΟΔΙΩΝ ΣΥΝκαλλιέργεια”και οι γεωπόνοι που προσέφεραν τις υπηρεσίες τους ήταν οι Ανθή Οικονόμου – Μπίλλη και Παναγιώτης Παπατριανταφύλλου αντίστοιχα. Η προϊσταμένη και το εκπαιδευτικό προσωπικό ευχαριστούν τα καταστήματα και τους γεωπόνους- γονείς νηπίων του σχολείου μας – για την πολύτιμη προσφορά τους.