Η νέα χρονιά, 2024, μας έφερε ένα πολύ ωραίο δώρο, την ευρωπαική ετικέτα ποιότητας για το πρόγραμμα etwinning “mathemathics everywhere” στο οποίο πήραν μέρος οι εκπαιδευτικοί του σχολέιου μας κατα το σχολικό έτος 2022-2023. Συγχαρητήρια στους μαθητές , στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς για την αψογη συνεργασία και τη μεθοδική δουλειά που έφερε αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα!
Με πολύ χαρά στην αρχή της σχολικής χρονιάς πληροφορηθήκαμε ότι το πρόγραμμα etwinning “mathemathics everywhere” στο οποίο πήραν μέρος οι εκπαιδευτικοί του σχολέιου μας κατα το σχολικό έτος 2022-2023 έλαβε εθνική ετικέτα ποιότητας
Το πρόγραμμα etwinning “we play gameς like in the old days” -παιχνίδι όπως παλιά-, στο οποίο πήραν μέρος οι εκπαιδευτικοί του σχολέιου μας κατα το σχολικό έτος 2021-2022 έλαβε εθνική ετικέτα ποιότητας
Το σχολικό έτος 2017-2018 το σχολείο μας συμμετείχε με επιτυχία στο πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης, του διεθνούς δικτύου “Οικολογικά Σχολεία” της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης. Μέσω αυτού του προγράμματος το σχολείο μας εστίασε στη διαμόρφωση της σχολικής αυλής, όπου μαθητές και γονείς συμμετείχαν στη δεντροφύτεψη στο παρτέρι της αυλή και στο φύτεμα σπόρων και φυτών.