Μαΐ 15 2018

4ο Γυμνάσιο Κοζάνης from 4gymefhmerida

Ιούν 04 2019

ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 4ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2018-2019

Επίσκεψη στο Διαστημικό Σταθμό ESA στη Ρώμη (Β΄και Γ΄τάξη)

Επίσκεψη στη Βουλή (Γ΄τάξη)

Τμήμα 28 ατόμων Γ΄ τάξης για απόκτηση κρατικού πιστοποιητικού πληροφορικής (οι εξετάσεις θα γίνουν στο τέλος Ιουνίου)

Κατασκήνωση στη Λιθουανία για 3 μαθητές (επιλογή μετά από εξετάσεις στα αγγλικά)

Εξωραϊσμός του σχολείου με δημιουργία πινάκων ζωγραφικής από μαθητές

Συμμετοχή του σχολείου στο διαγωνισμό ορθογραφίας

Συμμετοχή του σχολείου στο διαγωνισμό ρομποτικής (με διάκριση )

Συμμετοχή του σχολείου στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου «Αριστοτέλης»

Έκθεση βιβλίου με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Επίσκεψη στο χιονοδρομικό κέντρο  Πισοδερίου   και εκμάθηση σκι στους μαθητές της Β΄ τάξης

Επίσκεψη στη ΔΙΑΔΥΜΑ ( Α΄τάξη)

Επίσκεψη στο εργοστάσιο τσιμέντων ΤΙΤΑΝ (Β΄τάξη)

Επίσκεψη στην έκθεση Van Gogh στη Θεσσαλονίκη

Συνεργασία και υλοποίηση κοινών δράσεων με το Ειδικό Επαγγελματικό Λύκειο Άνω Κώμης

Περιήγηση στα Μουσεία και τα αξιοθέατα της Κοζάνης με πρόγραμμα του Αρχαιολογικού Μουσείου Αιανής (Α΄Τάξη)

Πικ νικ με φαγητά που ετοίμασαν οι μαθητές στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας

Μαΐ 23 2019

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Το 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης θα ήθελε να ευχαριστήσει όλους  όσους βοήθησαν στην επιτυχημένη διεξαγωγή  της Θεματικής  Εβδομάδας στο σχολείο μας.

Τη Δευτέρα τάξη ενημέρωσε για θέματα υγιεινής διατροφής στην εφηβεία η εκπαιδεύτρια διατροφής των Δ.Ι.Ε.Κ. Κοζάνης κ. Σιλιάφη Αναστασία, ενώ παράλληλα, υπό την επίβλεψη του καθηγητή μαγειρικής τέχνης κ. Κατσάρα Θωμά, οι εκπαιδευόμενοι του Δ.Ι.Ε.Κ. (Καραθανάσης Δ., Οζ  Πέτρος, Γιούλογλου Σ., Χλιαρά Μ., Παπαδημητρίου Δ.) παρασκεύασαν υγιεινά μικρογεύματα με τη συμμετοχή των μαθητών. Το σχολείο μας επιθυμεί να ευχαριστήσει, επίσης, και τη δ/ντρια του Δ.Ι.Ε.Κ. Κοζάνης κ. Ρουσιάδου Στέλλα.

Την Τρίτη τάξη ενημέρωσε για τα  δικαιώματα του παιδιού η Συντονίστρια Προσφύγων της Π.Δ. Κοζάνης κ. Πάτσιου Αναστασία.

Για θέματα εξαρτήσεων μίλησε η ψυχολόγος κ. Μαλούφα Βιργινία, από το Kέντρο Πρόληψης «ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ».

Ο ψυχίατρος κ. Αραπίδης Κων/νος παρουσίασε το θέμα της σεξουαλικότητας στην εφηβεία και απάντησε σε ερωτήματα μαθητών.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

Δείτε στιγμιότυπα από τις δράσεις εδώ.

Μαΐ 17 2019

Επίσκεψη στα ΕΠΑΛ

Δείτε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Μαΐ 08 2019

Το 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Διαστήματος (ESA) στη Ρώμη

Διαβάστε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Απρ 10 2019

ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΤΟ 4ο

Διαβάστε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Απρ 01 2019

ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρει τους παρακάτω μαθητές που διακρίθηκαν στην ημερίδα κλασικού αθλητισμού γυμνασίων της πόλης της Κοζάνης:

Αγραφιώτη Μαγδαληνή (Β1) 2η θέση Άλμα σε μήκος

Κατσαντάμη Αθανάσιο (Γ2) 2η θέση 80 μ.

Κουνάβα Αλεξάνδρα (Α2) 2η θέση 150 μ.

Κουνάβα Ιωάννα (Γ3) 2η θέση 1200 μ.

Απατσίδου Ελισάβετ (Α1)  3η θέση 150 μ.

Δεληγιάννη Νικολέτα (Β2) 3η θέση 80 μ.

Κοτσαγιαννίδου Σοφία (Γ2) 3η θέση Άλμα σε μήκος

Μπατσιώλα Γεώργιο (Β3) 3η θέση 1200 μ.

Απρ 01 2019

ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Δείτε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Φεβ 20 2019

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης συγχαίρει την ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας που αποτελείται από τους
Γιδιώτη Γιώργο
Γκιαούρη Γιάννη και
Ζιώγα Παύλο
για τη διάκρισή της (3η θέση) στον 5ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας.
Ο διαγωνισμός ο οποίος διεξήχθη στο 4ο Λύκειο Κοζάνης το Σάββατο  16/2 διοργανώθηκε από το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Κοζάνης, το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας και την WRO Hellas υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης ΠΕ και ΔΕ Δυτικής Μακεδονίας.

Φεβ 20 2019

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης συγχαίρει τους παρακάτω μαθητές της Γ΄ τάξης του σχολείου μας  που συμμετείχαν στον 3ο διαγωνισμό ορθογραφίας, που διοργάνωσε ο Σύλλογος Φιλολόγων Κοζάνης το Σάββατο 16/2/2019 στην Κοβεντάρειο Βιβλιοθήκη:

1.Αρβανίτη Μάριο
2.Ευαγγελοπούλου Βασιλική
3.Ζιώγα Βασιλική
4.Καραδήμου Ελένη
5.Μερολλάρη Άγγελο
6.Παπαθωμά Βασίλη
7.Μαμάτσιου Περιστέρα

Ευχόμαστε «Καλή Επιτυχία» στις μαθήτριες Μαμάτσιου Περιστέρα και Ζιώγα Βασιλική που κατέλαβαν την 5η και 7η θέση αντίστοιχα  και θα συμμετάσχουν στον Περιφερειακό διαγωνισμό ορθογραφίας.

Φεβ 11 2019

ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Την Τρίτη 12/2/2019 στις 12.40 έως 14.30 θα δοθούν οι έλεγχοι Α΄ τετραμήνου στους γονείς των μαθητών και θα γίνει η ενημέρωσή τους για την επίδοση των παιδιών τους.

Παλιότερα Άρθρα »