4ο Γυμνάσιο Κοζάνης from 4gymefhmerida

Σεπ 11 2018

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 11/9/2018

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Τα πρώτα φθινοπωρινά τιτιβίσματα ακούστηκαν στην αυλή του σχολείου. Η νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε με τον αγιασμό.

Καλή χρονιά και καλή δύναμη σ’ όλους!

Σεπ 06 2018

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα τελεσθεί την Τρίτη 11/09/2018 στις 9.οο΄

Την ίδια μέρα θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές. Παρακαλούνται οι μαθητές να προνοήσουν για τη μεταφορά των βιβλίων.

Ιούν 20 2018

ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΗ ΕΡΓΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΠΑΛ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων πραγματοποιεί ημερίδα με θέμα «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας: Προοπτικές στη Δυτική Μακεδονία» την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018 στο Εκθεσιακό Κέντρο Δυτικής Μακεδονίας (Κοίλα Κοζάνης). Επίσης, την ίδια μέρα θα πραγματοποιηθεί έκθεση έργων των μαθητών των ΕΠΑ.Λ. Δυτικής Μακεδονίας στον ίδιο χώρο από τις 15:00 ως τις 21:00.
Σκοπός των εκδηλώσεων είναι:
1.Να προβληθεί ο νέος θεσμός της μαθητείας στα Επαγγελματικά Λύκεια, δηλαδή της εφαρμογής του δυικού συστήματος εκπαίδευσης με παράλληλη εκπαίδευση στο σχολείο και με αμοιβή στο χώρο εργασίας
2.Να γίνει διάχυση των αποτελεσμάτων και των καλών πρακτικών του θεσμού της μαθητείας στην εκπαιδευτική κοινότητα
3.Να ενημερωθούν οι φορείς απασχόλησης και τα Επιμελητήρια για τις δυνατότητες συνεργασίας που προσφέρει ο νέος θεσμός με τα Επαγγελματικά Λύκεια
4.Να ενημερωθούν οι γονείς και κηδεμόνες της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας για τις προοπτικές που προσφέρει η μαθητεία στους απόφοιτους των ΕΠΑ.Λ

5.Να ενημερωθούν οι απόφοιτοι της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για τη δυνατότητα που τους προσφέρουν τα επαγγελματικά λύκεια στη βελτίωση των επαγγελματικών τους προσόντων
6. Να προβληθούν οι τομείς των Επαγγελματικών Λυκείων μέσω της έκθεσης των έργων των μαθητών των ΕΠΑ.Λ. Δυτικής Μακεδονίας.
Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο Υφυπουργός Παιδείας Δημήτριος Μπαξεβανάκης

Δείτε το πρόγραμμα της ημερίδας εδώ.

Ιούν 11 2018

ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Δείτε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

ΕΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Δείτε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΕ ΓΕΛ ΚΑΙ ΕΠΑΛ

Μπορείτε να ενημερωθείτε για την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής – Δήλωση Προτίμησης μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019 στους παρακάτω συνδέσμους:

α) Οδηγίες για την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης.

β) Υπουργική απόφαση.

γ) Ενημέρωση από έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Μαΐ 11 2018

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρουν τη μαθήτρια της Α΄ τάξης Σταμκούλη Φαίδρα για τη διάκρισή της στην πρώτη θέση του αγωνίσματος των 1000 μέτρων στίβου στους διασυλλογικούς αγώνες που διεξήχθησαν στα Ιωάννινα.

Φεβ 28 2018

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρουν τους παρακάτω μαθητές/τριες για την πολύ καλή συμμετοχή τους στον 2ο  Διαγωνισμό Ορθρογραφίας:

Αναστασοπούλου Κωνσταντίνα, Ασλανίδου Πελαγία, Βλάμη Παναγιώτα, Κακάλη Αγάπη, Μανακίτσα Γιώργο, Κόμπου Νικανορέτα, Παπακάλα Κατερίνα, Στάθη Γιάννη, Λάππα Ορέστη, Παρασκευά Σοφία, Τσατσανίδου Ανδριάνα, Χριστοφορίδου Ιωάννα.

Οι δυο πρώτες διακρίθηκαν στην πρώτη δεκάδα και θα πάρουν μέρος στο Διαγωνισμό που θα γίνει τον Απρίλιο στην Καστοριά σε Περιφερειακό επίπεδο.

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή συνέχεια!

Φεβ 28 2018

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρουν την ομάδα μαθητών που συμμετείχε στον 4ο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας καταλαμβάνοντας επάξια την 2η θέση.

Η ομάδα αποτελείται από τους: Γιδιώτη Γιώργο, Γκιαούρη Γιάννη και Ζιώγα Παύλο.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια και διακρίσεις στον αντίστοιχο Πανελλήνιο Διαγωνισμό.

Παλιότερα Άρθρα »