Σεπ 16 2014

Σεπ 12 2017

DSC05368ΑΓΙΑΣΜΟΣ

11/9/2017

Ανανεωμένους, ξεκούραστους, γεμάτους χαρά και πολλές προσδοκίες μας βρήκε το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς. Ευχόμαστε να είναι μια χρονιά γόνιμη και δημιουργική για όλους.

Χαιρετισμός της νέας διευθύντριας του γυμνασίου, Άννας Κρανιώτη:

Με τη θεία Χάρη και τις ευλογίες της εκκλησίας  που μόλις πήραμε, ξεκινούμε σήμερα τη νέα σχολική χρονιά. Ευχή και προσδοκία όλων μας είναι να κάνουμε καλή αρχή, ώστε η νέα χρονιά να είναι Δημιουργική και Αποδοτική.

Αγαπητά μας παιδιά

Συνεχίστε να διαβάζετε »

Σεπ 11 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς

Σας προσκαλούμε στην Τακτική Γενική Εκλογο-απολογιστική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων του 4ου Γυμνασίου , η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 7.00 μμ στο χώρο του σχολείου. Σε περίπτωση που δεν υπάρξει απαρτία η Γενική Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα και ώρα την επόμενη εβδομάδα (Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017 στις 7.00 μμ) και πάλι στο χώρο του σχολείου. Η συμμετοχή σας κρίνεται απαραίτητη.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης

Σεπ 06 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Αγιασμός του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11/9/2017, στις 08:45. Την ίδια ημέρα θα δοθούν στους μαθητές και τα βιβλία.

Ιουν 02 2017

ΔΩΡΕΑΝ ΦΟΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ

Για παιδιά πολύτεκνων οικογενειών. Ενημερωθείτε εδώ.

Ιουν 01 2017

ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

Δείτε εδώ την εξεταστέα ύλη όλων των τάξεων

Μάι 23 2017

Άρθρα του/της 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

Εισαγωγή μαθητών και μαθητριών στο Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο της Ριζαρείου Εκκλησιαστικής Σχολής σχολικού έτους 2017-2018

Η Ριζάρειος Εκκλησιαστική Σχολή, προσκαλεί κατόχους απολυτηρίου Γυμνασίου ως υποψηφίους/ες υποτρόφουςγια την εισαγωγή και εγγραφή τους στην Α΄ τάξη του Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου της κατά το σχολικό έτος 2017-2018.
Ο αριθμός των θέσεων ορίζεται σε τριάντα (30).
Κάθε υποτροφία ορίζεται για ένα έτος, ενώ η ανανέωσή της εξαρτάται από την πρόοδο και τη διαγωγή του/της υποτρόφου.
Η υποτροφία δεν αφορά σε παροχή χρημάτων, αλλά αθροιστικά, σε δωρεάν εκπαίδευση, σίτιση, διαμονή (μόνον οι άρρενες), διδακτικά βιβλία, γραφική ύλη και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
Η διαμονή των μαθητών στο Οικοτροφείο δεν είναι υποχρεωτική, υπό τις εξής συντρέχουσες δύο προϋποθέσεις: Συνεχίστε να διαβάζετε »

Μάι 08 2017

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ

Ο Δ/ντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου συγχαίρουν τη μαθήτρια της Β΄ τάξης Βλάμη Παναγιώτα για τη διάκρισή της στο μαθηματικό διαγωνισμό «Θαλής 2016″ και εύχονται πάντα επιτυχίες.

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα πραγματοποιηθεί

την Κυριακή 14 Μαΐου

στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 4ου ΓΕΛ Κοζάνης

στις 12 το πρωί.

Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία της η κα Καλφοπούλου Κατερίνα, η οποία θα αναπτύξει το θέμα: Η επινόηση της γραφής και της αρίθμησης.

Μαρ 28 2017

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρουν τους παρακάτω μαθητές, που διακρίθηκαν στους σχολικούς αγώνες του Νομού Κοζάνης και εύχονται πάντα νίκες.
1. Τσάνι Σαϊμίρ 1ος στα 150 μέτρα
2. Κόμπτζια Δέσποινα 3η στη σφαίρα
3. Κοτσαγιαννίδου Σοφία 3η στο μήκος.

Μαρ 17 2017

ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

1ος Πανελλήνιος Μαθητικός  Διαγωνισμός
Ταινιών Μικρού Μήκους  της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας
Filmmakers 2017-  Oι μαθητές κινηματογραφούν…

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, μέσω της Υπευθύνου των Πολιτιστικών Θεμάτων, Ειρήνης-Μαρίας Κουρή, οργανώνει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους, με θέμα:
« Ο κόσμος μέσα από το βλέμμα των μαθητών »
O Διαγωνισμός περιλαμβάνει τις τρεις παρακάτω κατηγορίες:
Α. Ταινία μυθοπλασίας
Β. Ταινία κινουμένων σχεδίων
Γ. Δημιουργικό Ντοκιμαντέρ Συνεχίστε να διαβάζετε »

Μαρ 17 2017

ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

19ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Διηγήματος 2017

H Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών προκηρύσσει τον 19ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος 2017.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης Γυμνασίου και όλων των τάξεων Λυκείων της χώρας. Η τελική προθεσμία υποβολής του έργου των μαθητών/μαθητριών είναι η 15η Μαρτίου 2017. Οι μαθητές/μαθήτριες Γυμνασίου και Λυκείου, αντίστοιχα, που θα διακριθούν θα ειδοποιηθούν έγκαιρα για την τελετή βράβευσης από την Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Παλιότερα Άρθρα »