Μαΐ 15 2018

4ο Γυμνάσιο Κοζάνης from 4gymefhmerida

Απρ 10 2019

ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΤΟ 4ο

Διαβάστε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Απρ 01 2019

ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρει τους παρακάτω μαθητές που διακρίθηκαν στην ημερίδα κλασικού αθλητισμού γυμνασίων της πόλης της Κοζάνης:

Αγραφιώτη Μαγδαληνή (Β1) 2η θέση Άλμα σε μήκος

Κατσαντάμη Αθανάσιο (Γ2) 2η θέση 80 μ.

Κουνάβα Αλεξάνδρα (Α2) 2η θέση 150 μ.

Κουνάβα Ιωάννα (Γ3) 2η θέση 1200 μ.

Απατσίδου Ελισάβετ (Α1)  3η θέση 150 μ.

Δεληγιάννη Νικολέτα (Β2) 3η θέση 80 μ.

Κοτσαγιαννίδου Σοφία (Γ2) 3η θέση Άλμα σε μήκος

Μπατσιώλα Γεώργιο (Β3) 3η θέση 1200 μ.

Απρ 01 2019

ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Δείτε το σχετικό άρθρο της εφημερίδας μας εδώ.

Φεβ 20 2019

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης συγχαίρει την ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας που αποτελείται από τους
Γιδιώτη Γιώργο
Γκιαούρη Γιάννη και
Ζιώγα Παύλο
για τη διάκρισή της (3η θέση) στον 5ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας.
Ο διαγωνισμός ο οποίος διεξήχθη στο 4ο Λύκειο Κοζάνης το Σάββατο  16/2 διοργανώθηκε από το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Κοζάνης, το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας και την WRO Hellas υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης ΠΕ και ΔΕ Δυτικής Μακεδονίας.

Φεβ 20 2019

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης συγχαίρει τους παρακάτω μαθητές της Γ΄ τάξης του σχολείου μας  που συμμετείχαν στον 3ο διαγωνισμό ορθογραφίας, που διοργάνωσε ο Σύλλογος Φιλολόγων Κοζάνης το Σάββατο 16/2/2019 στην Κοβεντάρειο Βιβλιοθήκη:

1.Αρβανίτη Μάριο
2.Ευαγγελοπούλου Βασιλική
3.Ζιώγα Βασιλική
4.Καραδήμου Ελένη
5.Μερολλάρη Άγγελο
6.Παπαθωμά Βασίλη
7.Μαμάτσιου Περιστέρα

Ευχόμαστε «Καλή Επιτυχία» στις μαθήτριες Μαμάτσιου Περιστέρα και Ζιώγα Βασιλική που κατέλαβαν την 5η και 7η θέση αντίστοιχα  και θα συμμετάσχουν στον Περιφερειακό διαγωνισμό ορθογραφίας.

Φεβ 11 2019

ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Την Τρίτη 12/2/2019 στις 12.40 έως 14.30 θα δοθούν οι έλεγχοι Α΄ τετραμήνου στους γονείς των μαθητών και θα γίνει η ενημέρωσή τους για την επίδοση των παιδιών τους.

Ιαν 22 2019

ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019 η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο γυμνάσιό μας. Η διοργάνωση έγινε και φέτος με την πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου και με τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών, των μαθητών και του λοιπού προσωπικού της σχολικής  μονάδας.
 Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου και η Διευθύντρια του σχολείου, ευχήθηκαν σε καθηγητές και μαθητές
«καλή χρονιά και πολλές επιτυχίες για το σχολείο».

Νοέ 21 2018

Κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 4ου Γυμνασίου συγχαίρει τη μαθήτρια της Α΄ τάξης Ζήση Ανδριάνα Ραφαέλα η οποία κατέκτησε την 5η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα taekwodo Παίδων/Κορασίδων.

Ευχόμαστε πάντα νίκες σε κάθε αγώνα της ζωής της!

Νοέ 03 2018

Άρθρα του/της 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

Εξετάσεις για τη συμμετοχή στα προγράμματα

του Κέντρου για Χαρισματικά – Ταλαντούχα Παιδιά/ CTY Greece

στην Κοζάνη, 1 Δεκεμβρίου 2018

Για μαθητές από Β΄ Δημοτικού έως Γ΄ Γυμνασίου

To CTY Greece προσφέρει σε μαθητές που έχουν περιέργεια, αγάπη και δίψα για τη μάθηση τη δυνατότητα να καλλιεργήσουν με τους πιο συναρπαστικούς τρόπους τις δυνατότητές τους.

Το Κέντρο ξεκίνησε τη λειτουργία του το 2013 με την ιδρυτική δωρεά του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος, και τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας και του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου. Σύμβουλος του CTY Greece είναι το διεθνούς φήμης Πανεπιστήμιο Johns Hopkins. Το Κέντρο, μοναδικό στην Νοτιοανατολική Ευρώπη, προσφέρει εξωσχολικά εκπαιδευτικά προγράμματα ειδικά σχεδιασμένα για παιδιά με εξαιρετικές ακαδημαϊκές ικανότητες και μεγάλη αγάπη για τη μάθηση μέσα από καινοτόμες και πρωτοποριακές μεθόδους διδασκαλίας. Συνεχίστε να διαβάζετε »

Νοέ 03 2018

ΕΚΔΗΛΩΣΗ EU IN MY REGION

Πρόσκληση για την εκδήλωση εδώ.

Παλιότερα Άρθρα »