Συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τα παιδιά και τις οικογένειες που στηρίζει “Το χαμόγελο του παιδιού”

Αποτέλεσμα εικόνας για το χαμόγελο του παιδιού

Οι μαθητές του σχολείου μας, ενόψει της γιορτής του Πάσχα, κάνουν πράξη την αλληλεγγύη και την προσφορά και συμπαραστέκονται σε παιδιά και σε οικογένειες που βρίσκονται ή απειλούνται να βρεθούν σε κατάσταση φτώχειας. Συγκεντρώνουμε  τρόφιμα  και  είδη πρώτης ανάγκης,  έως τις 10-04-2019.

Λίστα ειδών προς συγκέντρωση:

• Τυποποιημένα τσουρέκια, κουλουράκια & Πασχαλινά Σοκολατένια αυγά
  • Γάλα εβαπορέ
  • Λάδι, ρύζι, ζυμαρικά, όσπρια, αλεύρι, σάλτσα τομάτας, πουρές, άνθος αραβοσίτου, αλάτι, ξύδι
  • Είδη πρωινού (κακάο, μπισκότα, κρουασάν, δημητριακά, φρυγανιές, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, χυμοί)
  • Βρεφικές κρέμες, βρεφικό γάλα, είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες συγκάματος)
  • Προϊόντα καθαρισμού (καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κλπ)
  • Είδη προσωπικής φροντίδας (σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες)
  • Είδη οικιακής χρήσης (αλουμινόχαρτο, διάφανη μεμβράνη, λαδόκολλα, σακούλες απορριμμάτων), χαρτικά