Καλωσόρισμα

Το Δ.Σ Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ραφήνας                                    εύχεται στα πρωτάκια του και στους γονείς τους καλή σχολική χρονιά! Πέτρου Σκαλαφούρη Πόπη, τηλ. 6973538212 Γρουσουζάκου Μπερρή Μαίρη, τηλ. 6932309921 Περπερίδου Παπαδοπούλου Αμαλία, τηλ 6944530845 Πρωτόπαπα…Συνέχεια ανάγνωσης Καλωσόρισμα

Ανακοίνωση αγιασμού για το σχολικό έτος 2019-2020

Αγαπητοί γονείς, ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, γεμάτη γνώσεις και χαμόγελα, για μικρούς και μεγάλους! Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11/9/2019 και ώρα 8:30 π.μ. Μετά τη λήξη του αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν με τους γονείς τους.

Συμμετοχή μαθητών Ε’ τάξης στο «Θερινό Σχολείο Αστροφυσικής & Διαστήματος»

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως ο Δήμος Ραφήνας – Πικερμίου και ο Δ.Ο.Π.Α.Π. σε συνεργασία με την Ένωση Ελλήνων Φυσικών διοργανώνουν το «Θερινό Σχολείο Αστροφυσικής & Διαστήματος». Με μεγάλη χαρά σας γνωστοποιούμε τη συμμετοχή μαθητών της Ε’ τάξης σε αυτό, με την εκπ/κό τους κ. Μαριλένα Καλαπόθου, την Πέμπτη 5/9, οι οποίοι είχαν λάβει μέρος στον…Συνέχεια ανάγνωσης Συμμετοχή μαθητών Ε’ τάξης στο «Θερινό Σχολείο Αστροφυσικής & Διαστήματος»