Δεκ 07 2018

Επίδοση Ελέγχων Α΄ Τριμήνου

Αγαπητοί γονείς,

σας γνωστοποιούμε ότι η ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών των Α’ και Β’ τάξεων και η επίδοση της βαθμολογίας των μαθητών των Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξεων θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα.

Δεκ 05 2018

Εκδήλωση με θέμα «Πυρασφάλεια & Πυροπροστασία Σχολικών Κτιρίων»

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 18:00, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 1ου και 4ου Δημοτικού Σχολείου, θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση με θέμα «Πυρασφάλεια & Πυροπροστασία Σχολικών Κτιρίων».

Νοέ 09 2018

Πάμε θέατρο…

Την Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018 γνωρίζουμε έναν από τους σημαντικότερους θεατρικούς συγγραφείς παγκοσμίως. Το όνομα αυτού; Ουίλλιαμ Σαίξπηρ!

Μέσα από το τη θεατρική παράσταση «Ο έμπορος της Βενετίας» θα διαπραγματευτούμε τα θέματα της δικαιοσύνης, της διαφορετικότητας, της φιλίας, της αγάπης και θα γνωρίσουμε αξίες πανανθρώπινες και ζητήματα διαχρονικά.

Φύγαμε λοιπόν!

Σεπ 27 2018

Κλειστό το σχολείο στις 28/9/2018 λόγω κακοκαιρίας

Λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων που αναμένονται εξαιτίας του Μεσογειακού Κυκλώνα που πλήττει τη χώρα (με το όνομα «Ξενοφών»), αποφασίστηκε από την Περιφέρεια Αττικής η αναστολή λειτουργίας του σχολείου μας για αύριο Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.

Σεπ 04 2018

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ

ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ!!! ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!!!

Σας ενημερώνουμε ότι:

• Ο αγιασμός θα γίνει την Τρίτη, 11 Σεπτεμβρίου, στις 8.30 το πρωί.
  • Την Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου, στις 17.30, στο Κολυμβητήριο Ραφήνας θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση από τον δήμο.

Είστε όλοι προσκεκλημένοι να παρακολουθήσετε τη θεατρική παράσταση και οι μαθητές να παραλάβουν ολοκληρωμένο σχολικό πακέτο για τη νέα σχολική χρονιά.

Σεπ 04 2018

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Ιούν 18 2018

Σχολείο : Τ Ε Λ Ο Σ !!!

Έφτασε αισίως το τέλος της φετινής σχολικής χρονιάς! Ραντεβού τον Σεπτέμβρη με γεμάτες μπαταρίες!

Ιούν 14 2018

Μια ξεχωριστή βραδιά για τους μαθητές της ΣΤ` τάξης!

Χθες το απόγευμα σε κλίμα ενθουσιασμού, χαράς και συγκίνησης πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση του project της ΣΤ`τάξης .

Στη συνέχεια ακολούθησε ο αποχαιρετισμός των μαθητών κι ένα ξέφρενο πάρτυ που τα είχε όλα: μουσική, χορό, πλούσιο μπουφέ, παγωτό, αναμνηστικά δώρα από τη δασκάλα του τμήματος και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, αστεία πειράγματα μεταξύ των παιδιών και φυσικά αρκετό κλάμα…!

Ευχαριστούμε πολύ όλους όσοι βοήθησαν στη διεξαγωγή της βραδιάς κι ιδίως τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που ήταν δίπλα μας από την πρώτη στιγμή!

Αγαπημένα μας παιδιά καλή πρόοδο!

Κλίμα συγκίνησης στη γιορτή αποφοίτησης των μαθητών της ΣΤ’ τάξης του 4ου Δημ. Σχολείου Ραφήνας (φωτό)

Ιούν 11 2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

• Με μεγάλη μας χαρά σας προσκαλούμε στη γιορτή λήξης του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:30.
  • Την Τετάρτη 13 Ιουνίου 2018 οι τάξεις Δ` και ΣΤ` δεν θα έχουν μάθημα λόγω της συμμετοχής των δασκάλων τους στην αιμοδοσία του συλλόγου τους.
  • Την ίδια ημέρα (13/6/18 ) δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο για τις Δ`, Ε` και ΣΤ` τάξεις.

Ιούν 11 2018

Δεν αλλάζουμε πλανήτη! Αλλάζουμε ζωή!

Δεν αλλάζουμε πλανήτη!

Αλλάζουμε ζωή!

Οι μαθητές της ΣΤ` τάξης παρουσιάζουν την εργασία τους στο μάθημα της Φυσικής σχετικά με τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας με τίτλο « Δεν αλλάζουμε πλανήτη! Αλλάζουμε ζωή!» την Τετάρτη 13 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:00 στο πάρκο Κερύνεια.

Επόμενα »