Νηπιαγωγείο, Ιστολόγιο, Κοιν. Δίκτυα

.jpg

Το Νηπιαγωγείο μας διαθέτει 3 Πρωινά και 2 Ολοήμερα Τμήματα. Όλοι οι μαθητές/τριες παίζουν και χρησιμοποιούν την μεγάλη αυλή του Νηπιαγωγείου.

Το Νηπιαγωγείο μας Διαθέτει  και Τμήμα Ένταξης  με δική του αυτόνομη αίθουσα για παιδιά με Ειδικές Εκπαιδευτικές ανάγκες, το οποίο υποστηρίζεται από Ειδική Νηπιαγωγό.

Η Σχολική μονάδα διαθέτει γραφείο Δ/νσης και Εκπαιδευτικών, παιδικές τουαλέτες μαθητών/τριών (3 αγοριών, 3 κοριτσιών) αλλά και εκπαιδευτικών σε ξεχωριστό χώρο, κουζίνα και μικρή αποθήκη.

Διεύθυνση Νηπιαγωγείου

Ναταλία Κανελλοπούλου

Εκπαιδευτικοί με Οργανική Θέση

Κανελλοπούλου Ναταλία, Mαυραγάνη Ασπασία, Τσιτσιμελή Μαριέττα

Αναπληρωτές Εκπαιδευτικοί

Τοποθετούνται ανά σχολ. χρονιά στην σχολ. μονάδα

Διαχειρίστρια του ιστολογίου είναι η Δ/ντρια του Νηπιαγωγείου κ. Ναταλία Κανελλοπούλου, η οποία και το δημιούργησε την Άνοιξη του 2019. Σκοπός του Ιστολογίου είναι η επικοινωνία του σχολείου με άλλα σχολεία, αλλά και το άνοιγμα του Νηπιαγωγείου  προς την ευρύτερη κοινωνία.

Η δημιουργία του Ιστολογίου, η οποία σύμφωνα και με τον ν. 4823/06-08-2021 είναι πλέον υποχρεωτική, αποτελεί και ένα μικρό ημερολόγιο των δράσεων και των δραστηριοτήτων του σχολείου, στο οποίο μαθητές/τριες, γονείς και φίλοι του σχολείου μας μπορούν να ανατρέξουν καθημερινά και ανά τα χρόνια, ώστε να αναζητήσουν αγαπημένες στιγμές της ζωής  τους στο Νηπιαγωγείο μας..

Το Νηπιαγωγείο μας διαθέτει σελίδες και στα κοινωνικά δίκτυα στο  Facebook και στο Instagram, όπου αναρτώνται οι δράσεις και τα νέα του Νηπ/γείου μας τηρώντας πάντα όλα τα προβλεπόμενα για την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων των μαθητών/τριών μας κατόπιν και της έγγραφης σύμφωνης γνώμης των γονέων αυτών.

Fb facebook.2o Nipiagogeio

insta insta 2ο nip cholargou