Νέα-Ανακοινώσεις

ANAKOINVSEIS%20[320x200]

Το Νηπιαγωγείο μας θα παραμείνει κλειστό από την Τετάρτη 11/3/2020 και για 14 ημέρες στο πλαίσιο των μέτρων που ανακοίνωσε ο Υπουργός Υγείας, για προληπτικούς λόγους, με σκοπό να αποτραπεί η εξάπλωση του κορωνοϊού.

Παρακαλούμε να τηρήσετε τις οδηγίες της αρμόδιας υγειονομικής επιτροπής για την προστασία των μαθητών και του κοινωνικού συνόλου.

Με κοινή υπουργική απόφαση των υπουργών  Υγείας και Παιδείας και Θρησκευμάτων παρατείνεται η αναστολή λειτουργίας όλων των σχολειών  Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης της χώρας μας έως και τις 10 Απριλίου 2020.

Επιστρέφουμε σχολείο τη Δευτέρα 27 Απριλίου 2020.

Για ο,τιδήποτε νεώτερο θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των νηπίων να επισκέπτονται τακτικά το ιστολόγιο του νηπιαγωγείου, για να ενημερώνονται εγκαίρως για όσα ακολουθήσουν το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα.

Και δεν ξεχνάμε: τηρούμε τις οδηγίες της αρμόδιας υγειονομικής επιτροπής, για να διαφυλάξουμε την υγεία μας και την υγεία των συνανθρώπων μας και…Μένουμε σπίτι!!!