Γλυκό καλοκαιράκι αγαπημένο!!!

Σας παρουσιάζουμε ορισμένες ενδεικτικές φωτογραφίες από τις καλοκαιρινές δράσεις του σχολείου μας ,αλλά και από την καλοκαιρινή γιορτούλα μας.

Ευχόμαστε σε όλους: «Καλό Καλοκαίρι με υγεία και οικογενειακή ευτυχία!!!»

» Διαβάστε όλο το άρθρο

«Δε φοβάμαι το σεισμό, γιατί τώρα ξέρω εγώ!»

Σας παρουσιάζουμε ορισμένα σημεία του εκπαιδευτικού προγράμματος Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Δε φοβάμαι το σεισμό, γιατί τώρα ξέρω εγώ!», που υλοποιήθηκε με επιτυχία κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018 από το Πρωινό Τμήμα 1-Ολοήμερο Πρόγραμμα του Νηπιαγωγείου μας.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Α.ΚΥΡΙΟ ΘΕΜΑ- ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ :

Ντενεκεδούπολη…Ντενεκεδούπολη…είσαι ωραία, τρανή!!!

Την Τρίτη 29 Μαΐου 2018 πραγματοποιήσαμε την εκπαιδευτική επίσκεψη των δύο τμημάτων του Νηπιαγωγείου μας στην Πειραματική Σκηνή Καλαμάτας, για να παρακολουθήσουμε την υπέροχη παράσταση κουκλοθεάτρου με τίτλο: «Η Ντενεκεδούπολη». Τα παιδάκια μας απόλαυσαν αυτό το μαγικό ταξίδι στη χώρα του κουκλοθέατρου.

Σας παρουσιάζουμε ορισμένες φωτογραφίες από την επίσκεψή μας, καθώς και φωτογραφίες ελεύθερων δράσεων

Αστροναύτης να γινόμουν…

Σας παρουσιάζουμε μερικές φωτογραφίες από δραστηριότητες των δύο τμημάτων του Νηπιαγωγείου μας για το Ηλιακό μας Σύστημα και τους Πλανήτες.

Ευχαριστούμε τον μπαμπά της Ελευθερίας μας για το πείραμα που παρουσίασε στα παιδάκια μας με το ομοίωμα πυραύλου, κατά το οποίο μας έδειξε πώς γίνεται η εκτόξευση προς το Διάστημα.