12οσ Διαγωνισμός ouside 2

Δεκέμβριος 2023 | 12ος Διαγωνισμός Ζωγραφικής | “Χριστούγεννα στην πόλη μας”

Διαγωνισμοί

“Χριστούγεννα στην πόλη μας”

Παιδικές σκέψεις και όνειρα για τα Χριστούγεννα αποτυπώθηκαν και φέτος μέσα από την ευαίσθητη εικαστική ματιά μαθητών και μαθητριών των Δημοτικών Σχολείων της πόλης μας. Η ματιά αυτή εκφράστηκε μέσα από  ζωγραφιές  που δημιούργησαν πολλά παιδιά μετά από πρόσκληση του Δήμου Περιστερίου.

Το σχολείο μας  συμμετείχε με δημιουργίες παιδιών των Α΄ και Β΄ τάξεων που καθοδηγήθηκαν σε σημαντικό βαθμό από την εικαστικό κα Ταγαρίδη Ερατώς.

Δύο  από τα έργα, αυτά των μαθητριών της Α΄ τάξης Λευκαδίτη Κωνσταντίνας και της Β2 τάξης Δαγιακίδη Αλεξάνδρας, κοσμούν Πάρκο του Περιστερίου στην κεντρική οδό Π. Τσαλδάρη.

Αξιοσημείωτες υπήρξαν και οι δημιουργίες των άλλων μαθητών/ητριών είτε συμμετείχαν  στο διαγωνισμό είτε όχι.

Χαρακτηριστικά έργα των παιδιών είναι και τα παρακάτω