Εορτασμός της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940
Σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ από τους μαθητές της Ε΄ τάξης ως εξής: Tην Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022, oι μαθητές θα προσέλθουν χωρίς τσάντες στις 9:45 στο Σχολείο μας. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 10.00πμ με την παράδοση της σημαίας στον σημαιοφόρο και τους παραστάτες του Σχολείου. Με τη λήξη της εορτής, περίπου στις 11:00πμ, τα παιδιά θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.
Η πρωινή υποδοχή και το ολοήμερο στις 27/10/2022 δεν θα λειτουργήσουν.
Από τη Διεύθυνση του Σχολείου