Σεπτέμβριος 2022 | Αγιασμός και έναρξη σχολικού έτους 2022-23

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-23 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στις 8.30 π.μ στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.
Οι μαθητές θα προσέρχονται στο σχολείο από τις 8.00 π.μ. από την οδό Ιθάκης.
Επιτρέπεται να εισέλθουν στο προαύλιο μόνο οι γονείς της Α΄ Τάξης. Στη συνέχεια οι μαθητές θα μπουν στις τάξεις για να γνωριστούν με τον δάσκαλό τους και να τους δοθούν τα βιβλία. Για τον λόγο αυτό θα πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα.
Οι μαθητές όλων των τάξεων – εκτός της Α΄ τάξης – θα σχολάσουν στις 10 περίπου. Μετά το πέρας του αγιασμού οι γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης θα παραμείνουν στο σχολείο για μια σύντομη γνωριμία και καλωσόρισμα από τον διευθυντή και τις δασκάλες της τάξης.
Επιπλέον σας κάνουμε γνωστό ότι η χρήση της προστατευτικής μάσκας στους χώρους του σχολείου είναι προαιρετική. Επίσης, για την προσέλευση στο σχολείο δε χρειάζεται διενέργεια self-test.
Ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία σε όλους!