Ο διευθυντής και ο σύλλογος εκπαιδευτικών του Γενικού Λυκείου Αρχαγγέλου σας εύχονται καλές γιορτές και ευτυχισμένο το 2018 !

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος τουριστικών πρακτορείων για διδακτική επίσκεψη στον κινηματογράφο ΜΕΤΡΟΠΟΛ

Προκήρυξη Επίσκεψη στο ΜΕΤΡΟΠΟΛ (Καζαντζάκης)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ

Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να εισαχθούν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με την ανωτέρω ειδική κατηγορία το ακαδημαϊκό έτος 2018-19,  πρέπει να  υποβάλουν τα σχετικά δικαιολογητικά στα εν λόγω Νοσοκομεία από Δευτέρα 13 Νοεμβρίου έως και Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2017.

Κατάθεση Δελτίου Απογραφής Στρατεύσιμων

Δελτίο Απογραφής Στρατεύσιμων

Αξιολόγηση Προσφορών Εκδρομής Γ΄Λυκείου

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, συνήλθε στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Αρχαγγέλου στις 14/11/2017 και ώρα 12:00 το μεσημέρι. Παρέλαβε τις παρακάτω κλειστές προσφορές που κατατέθηκαν στο Λύκειο Αρχαγγέλου μέχρι την λήξη της προθεσμίας :

1. HERMES TOURS  755 €
  2. K & B TRAVEL 389 €
  3. ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ Captain’s Tours Rhodes 780 €

Η επιτροπή έκρινε ότι όλες οι προσφορές είναι σύμφωνες με την προκήρυξη και κρίθηκαν δεκτές.Αποφάσισε ομόφωνα και επέλεξε την πιο συμφέρουσα προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου K & B TRAVEL στην τιμή 389  € ανά μαθητή.

Το σχολείο θα δεχθεί ενστάσεις για διάστημα (3) τριών ημερών.

Πρώτη μέρα στο σχολείο!

Ενημερώνουμε τους μαθητές του σχολείου ότι ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 09:00 το πρωί.

Θα ακολουθήσει διανομή βιβλίων.

agiasmos

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΓΕ.Λ Αρχαγγέλου – Επιτυχόντες 2017

Καλές σπουδές και καλή  σταδιοδρομία στα παιδιά μας!

Κατεβάστε το αρχείο σε PDF: 244_1052010_GEL90

Επιτυχόντες παλαιότερων ετών με το 10%

244_1052010_GEL10_2016

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε για τις ώρες λειτουργίας του σχολείου μας κατά το προσεχές χρονικό διάστημα:

Πέμπτη               6 Ιουλίου 2017

Παρασκευή             7 Ιουλίου 2017

Δευτέρα                 10 Ιουλίου 2017

Τρίτη                     11 Ιουλίου 2017

Πέμπτη               13 Ιουλίου 2017

Παρασκευή            14 Ιουλίου 2017

από 9:00 έως τις 13:00

Η Διευθύντρια

Λαμπριανού Στέλλα

Μηχανογραφικό 2017

Από την Τετάρτη 21-06-2017, οι υποψήφιοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ μπορείτε να υποβάλετε ηλεκτρονικά το Μηχανογραφικό σας Δελτίο (Μ.Δ.) στη παρούσα ηλεκτρονική διεύθυνση: https://exams.it.minedu.gov.gr/

Επισημαίνεται ότι από τις 21-06-2017 μπορείτε να υποβάλλετε μόνο πρόχειρο Μηχανογραφικό Δελτίο και μετά την ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ, μπορείτε να προβείτε στην τελική Οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού σας Δελτίου έως και την Παρασκευή 14-7-2017.

Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων το σχολείο θα είναι ανοικτό ώστε οι μαθητές να υποβάλλουν τα μηχανογραφικά τους δελτία.

ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

Για άλλη μια χρονιά στο ΓΕ.Λ Αρχαγγέλου είχαμε πολλούς μαθητές οι οποίοι διακρίθηκαν και αρίστευσαν.

Αριστούχοι Γ’ Λυκείου

ΑΡΙΣΤ 1

ΑΡΙΣΤ 2

ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΙ Γ 2016-2017

Οι ευχές μας για καλή σταδιοδρομία με υγεία και επιτυχίες θα σας ακολουθούν σε κάθε σας βήμα στην ενήλικη ζωή σας.

Αριστούχοι Β’ Λυκείου

Αριστούχοι Α’ Λυκείου