Ένας γάτος …. μια φορά-Θεατρική παράσταση για την Προώθηση της διαφορετικότητας

τίτλυτφθυο
34934419 2092775064273835 2208026164134412288 n18οι θεατρικοί  Μαθητικοί  Αγώνες
“Ακτίς Ονείρου”
Το 55ο Δημοτικό σχολείο Θεσσαλονίκης συμμετείχε και  βραβεύτηκε για το έργο που ανέβασε στους θεατρικούς μαθητικούς αγώνες “Ακτίς ονείρου”:
Α. βραβείο προώθησης της διαφορετικότητας
με το  θεατρικό  των Δ1 και Δ2 τάξεων
¨Ένας γάτος …. μια φορά” Μάγος Κώστας, Γκανάτσιου Γεωργία
Διασκευή-Σκηνοθεσία: Μαρία Τσαουσίδου – Γενοβέφα Κτενίδου

Κατηγορίες: Ειδήσεις - Δημοσιεύσεις, Εκπαιδευτικό Υλικό, Εργαστήρια δεξιοτήτων, Θεματική 3 :ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ, Κινηματογραφική παιδεία, Μουσικές Ιστορίες, Συμπερίληψη: Αλληλοσεβασμός- διαφορετικότητα, Ψηφιακή βιβλιοθήκη και ταινιοθήκη, Ψυχική και Συναισθηματική Υγεία – Πρόληψη. Ετικέτες: , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.