Ημερίδα Μαθηματικών στη Σύρο για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις

• Πρόσκληση
    Προσκαλούνται οι εκπαιδευτικοί κλ.ΠΕ03 Μαθηματικών και οι μαθητές της Γ’ Τάξης που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις καθώς και οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. να παρακολουθήσουν την Ημερίδα που συνδιοργανώνουν  τα εκπαιδευτήρια ΔΕΛΑΣΑΛ  και ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών του Ν. Κυκλάδων και της 9ης ομάδας σχολείων της ΔΔΕ Α’ Αθήνας με θέμα: “Αξιολόγηση των γραπτών δοκιμίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις” στις 13/04/2024 και ώρες 17:15-20:00 σε αίθουσα των εκπαιδευτηρίων ΔΕΛΑΣΑΛ ΣΥΡΟΥ.
    Θα υλοποιηθούν  Βιωματικά Εργαστήρια με θέμα:

«Μεθοδολογία Επίλυσης Ασκήσεων»

Ομάδες εργασίας μαθητών/τριών A’,B’,Γ’ Λυκείου

και θα ακολουθήσει συζήτηση και συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα, η αφίσα  της Ημερίδας και η φόρμα υποβολής συμμετοχής εδώ..
    Η είσοδος είναι ελεύθερη. Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας στην ημερίδα εδώ.
    Περισσότερα ΕΔΩ
    Καραγιάννης Ιωάννης
    Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Ν. Κυκλάδων & 9ης ομάδας σχολείων ΔΔΕ Α’ Αθήνας.