-
ΠρόσκλησηΠροσκαλούνται οι εκπαιδευτικοί κλ.ΠΕ03 Μαθηματικών και οι μαθητές της Γ’ Τάξης που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις καθώς και οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. να παρακολουθήσουν την Ημερίδα που συνδιοργανώνουν τα εκπαιδευτήρια ΔΕΛΑΣΑΛ και ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών του Ν. Κυκλάδων και της 9ης ομάδας σχολείων της ΔΔΕ Α’ Αθήνας με θέμα: “Αξιολόγηση των γραπτών δοκιμίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις” στις 13/04/2024 και ώρες 17:15-20:00 σε αίθουσα των εκπαιδευτηρίων ΔΕΛΑΣΑΛ ΣΥΡΟΥ.Θα υλοποιηθούν Βιωματικά Εργαστήρια με θέμα:
«Μεθοδολογία Επίλυσης Ασκήσεων»
Ομάδες εργασίας μαθητών/τριών A’,B’,Γ’ Λυκείου
και θα ακολουθήσει συζήτηση και συμπεράσματα.
Η είσοδος είναι ελεύθερη. Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας στην ημερίδα εδώ.
Περισσότερα ΕΔΩΚαραγιάννης ΙωάννηςΣύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Ν. Κυκλάδων & 9ης ομάδας σχολείων ΔΔΕ Α’ Αθήνας.
Σχετικά Άρθρα
Σχετικά με ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
Δρ.MΔΕ. Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Νομού Δωδεκανήσου. Συγγραφέας βιβλίων μαθηματικών -Ιστορίας και Διδακτικής.
Περισσότερες πληροφορίες Δείτε όλα τα άρθρα του/της ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ →