Θέματα Πανελλαδικών Εξετάσεων στα Μαθηματικά Γ΄ ΓΕ.Λ. ομάδων Προσανατολισμού ομαδοποιημένα ανά θέμα

Δείτε θέματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων στα Μαθηματικά της Γ΄ Τάξης του Γενικού Λυκείου της ομάδας Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών και Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής για τα έτη 2000-2023 ομαδοποιημένα ανά θέμα (1ο, 2ο, 3ο και 4ο).

Για τα θέματα που σχετίζονται με την συνάρτηση ολοκλήρωμα, η οποία τα τελευταία χρόνια τέθηκε εκτός εξεταστέας ύλης, έγινε προσπάθεια να ενσωματωθούν αναπροσαρμοζόμενα στην υφιστάμενη εξεταστέα ύλη του τρέχοντος σχολικού έτους.

Την επιμέλεια των θεμάτων είχε η κα. Αναστασία Διακουμάκου Καθηγήτρια Μαθηματικών Διευθύντρια Βαμβακάρειου Λυκείου Εκπαιδευτηρίων “ΔΕΛΑΣΑΛ” Σύρου