Ενημέρωση των Μαθηματικών και όσων διδάσκουν Μαθηματικά σε σχολικές μονάδες του Νομού Δωδεκανήσου

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι,
Σε αυτό το ενημερωτικό μου μήνυμα θέλω να σας ευχαριστήσω για τη μέχρι σήμερα συνεργασία μας από τη θέση του Σχολικού Συμβούλου και να ανανεώσω την συνεργασία μας περαιτέρω από τη νέα θέση του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Μαθηματικών Ν. Δωδεκανήσου στο νέο πλαίσιο του 2ου ΠΕ.ΚΕ.Σ Νοτίου Αιγαίου με έδρα τη Ρόδο. Στη συνέχεια σας δίνω όλα εκείνα τα στοιχεία που  αφορούν  στη  μεταξύ  μας επικοινωνία καθώς και στην ενημέρωσή σας σε όλα τα επίκαιρα θέματα που σχετίζονται με τον κλάδο μας όπως και την υποστήριξή σας σε επιστημονικά και διδακτικά θέματα.
Τα επόμενα 1 και 2 ισχύουν εκτός απροόπτου.
Μέχρις ότου διευθετηθούν ορισμένα νομικά ζητήματα του 2ου ΠΕ.ΚΕ.Σ. Ν. Αιγαίου δεν μπορούμε να έχουμε κάποια εκπαιδευτική συνάντηση η οποία και θα πραγματοποιηθεί το συντομότερο δυνατόν στη Ρόδο και στην Κω αρχικά.
——————————————————————————————————————————————————————————
1. ΗΜΕΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ (Εκπαιδευτικοί , γονείς και κηδεμόνες, μαθητικά συμβούλια, φορείς κ.α.).: Δευτέρα και Πέμπτη, 9 π.μ.-14:30 μ.μ.
——————————————————————————————————————————————————————————
2. ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ.
Τρίτη-Τετάρτη-Παρασκευή κατά τις ώρες λειτουργίας των σχολικών μονάδων.
——————————————————————————————————————————————————————————
3. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ-E-mail: iokaragi@sch.gr (αποκλειστικά και μόνο σε αυτό το mail).
Απαντώνται όλα τα ερωτήματα που τίθενται εντός της ίδιας ημέρας.
—————————————————————————————————————————————————————————–
Τηλέφωνο Γραφείου: 2241364848-49
Διεύθυνση Γραφείου: Γ. Μαύρου 2, 6ος όροφος, Τ.Κ.:85100, ΡΟΔΟΣ
Ιστότοπος Ενημέρωσης & Υποστήριξης: blogs.sch.gr/iokaragi (ΕΔΩ) (ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΤΗΣ-Π.Σ.Δ.).
——————————————————————————————————————————————————————————
4. Πλατφόρμες επιμόρφωσης εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ03 στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Ενεργές).
——————————————————————————————————————————————————————————
A. ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΠΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥ Π.Σ.Δ.

B. ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑΣ

Επίκειται η επικαιροποίηση τους και η έναρξη νέων επιμορφωτικών σεμιναρίων εντός του τρέχοντος σχολικού έτους.
——————————————————————————————————————————————————————————
5. Μέσα κοινωνικής Δικτύωσης:
Facebook:(Εφαρμοσμένη Διδακτική Μαθηματικών).
Επισήμανση:
Ο Επίσημος Μηνιαίος Προγραμματισμός, όπως θα κατατίθεται στην Π.Δ.Ε., θα αναρτάται κάθε μήνα στον παραπάνω ιστότοπο για την ενημέρωσή σας.
Όλα τα έγγραφα που αφορούν τους Μαθηματικούς (και όσους με ανάθεση διδάσκουν Μαθηματικά) αναρτώνται άμεσα στον παραπάνω ιστότοπο αυθημερόν την ημέρα της αποστολής τους.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Ν. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ